$
משפט

החברה של לבייב ליועץ המשפטי לממשלה: למנות ועדת בדיקה למות העובדת

חברת LLD של לבייב, שאנשיה חשודים בפרשת היהלומים, דורשת מהיועמ"ש לבדוק את נסיבות מותה של מנהלת החשבונות שקפצה אתמול אל מותה ולבחון את התנהלות החוקרים. לפי הפרטים שמסרה, היא נראתה יוצאת מהמעלית בדרכה לרכבת - ואז קיבלה טלפון מהיחידה החוקרת. "חצי שעה אחר כך היא נמצאה מוטלת על המדרכה"

אלי סניור 14:4721.11.18

החברה של לב לבייב מפנה אצבע מאשימה אל המשטרה, יממה לאחר מותה של עובדת שנקראה לחקירה בפרשת היהלומים: חברת LLD, שעומדת בלב פרשת "יהלום שחור" שעניינה חשד להברחת יהלומים במאות מיליוני שקלים, פנתה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בדרישה למנות ועדת בדיקה למות העובדת, בת 42 ששימשה כמנהלת חשבונות - ולבחון את התנהלות היחידה שחוקרת את הפרשה.

 

 

 

"נסיבות מותה מעלות את החשש כי העובדת נטלה את חייה מתוך מצוקה נפשית קשה בשל חקירה אגרסיבית וחסרת מידה לה הייתה נתונה בימים האחרונים במשרדי יאחב"ל", נכתב בפניית החברה ליועמ"ש. "אירוע זה, על רקע הדברים שיובאו מיד, מחייב בדיקה עצמאית ודחופה של משרד היועץ המשפטי לממשלה לנסיבות מותה".

 

הארכת מעצר בפרשה הארכת מעצר בפרשה צילום: אוראל כהן

 

 

בחברת LLD של לבייב כתבו כי "מהמידע עולים לכאורה הנתונים הבאים, המחייבים בדיקה יסודית: העובדת, פקידה זוטרה בחברה, הוזמנה לחקירה במשרדי להב 433 במהלכה הוזהרה בחשד לביצוע עבירות פשע. במהלך חקירתה הופעלו עליה לחצים ואיומים קשים מאוד שגרמו לה למצוקה נפשית ולזעזוע עמוק. בעקבות תפיסת חשבונות הבנק של החברה, אשר הובילו לעיכוב משמעותי בתשלום משכורות העובדים, נשמעה העובדת מתבטאת בדאגה רבה לגבי מצבה הכלכלי עקב אי תשלום השכר. 

 

"אתמול בשעות אחר הצהריים המוקדמות עשתה העובדת את דרכה ממשרדי החברה לכיוון תחנת הרכבת. היא לוותה על ידי עובד החברה שראה אותה יוצאת מהמעלית ואת הבניין לכיוון ביתה. מהמידע שברשות החברה עולה כי במהלך דקות אלה קיבלה טלפון מהיחידה החוקרת להגיע לחקירה נוספת. כחצי שעה לאחר מכן נמצאה מוטלת על המדרכה מתחת לחלון משרדה, כשהיא ללא רוח חיים".

 

בחברה תקפו את התנהלות המשטרה בחקירה וכתבו: "החקירה נגד עובדי החברה מנוהלת באופן בלתי מידתי, תוך הטרדתם, הפחדתם והעמדתם במצוקה נפשית – והכל מתוך ניסיון לחלץ מידע על מעורבותו הנטענת של בעלי החברה בעבירות מכס ומס הכנסה. 

 

"כחלק משיטות החקירה כנגד "ארגוני הפשע", נוקטים חוקרי יחב"ל במהלכים בלתי חוקיים על פניהם אשר לאחרונה אף זכו לביקורת נוקבת וחמורה של בית המשפט", ציינו בחברה והעלו דוגמה לעובד שהוזמן בבהילות לחקירה ובקשת עורכת דינו להיפגש עמו נדחתה במשך שעות ארוכות, לדבריה. 

 

עוד נכתב: "עובדי החברה מספרים כולם על איומים קשים מאוד ובלתי מקובלים שספגו במהלך חקירותיהם על עתידם הכלכלי והאישי ואף המשפחתי. המחיר האישי שאלה נאלצים לשלם רק בשל הטענה המופרכת בדבר "נאמנותם" לכאורה לבעלי החברה הוא בלתי נתפס". 

 

"אין זה סוד כי מתוך להיטות יתר להגן על זכויות חברתיות, נולדת לעיתים הפגיעה הרעה ביותר בהן. בשם אינטרס הציבור היכולת לגרום לעוול ולאי-צדק היא כמעט בלתי מוגבלת. אי-צדק שנובע מהיעדר ריסון בהפעלת הכוח שנתקבל בפקדון מהמדינה, הוא סכנה מהותית לשלומנו כחברה והפגיעה בצדק מטעם אנשים שבחרו לייצג את אינטרס הציבור היא רעה במיוחד".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x