שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכב

החל מדצמבר: תשלום באוטובוסים של דן באיזור המרכז - רק עם כרטיס רב קו

במשרד התחבורה הוחלט להחיל את הפיילוט שנוסה בבאר שבע ובירושלים גם באיזור המרכז; כך, לא תתאפשר מכירה והטענה של נסיעות על גבי כרטיסי רב קו אצל כל נהגי האוטובוסים באיזור גוש דן. המשרד: זמני הנסיעות והעצירות יקוצרו, הנהגים יוכלו להתרכז בנהיגה בלבד

ליאור גוטמן 10:2720.11.18

מוותרים על הכסף הקטן: משרד התחבורה הודיע כי החל מה-21 בדצמבר כל לקוחות חברת דן באיזור תל אביב יוכלו לשלם עבור נסיעה באוטובוס רק באמצעות כרטיסי רב קו. זאת, לאחר שבמשרד הוחלט להחיל את הפיילוט שנוסה בבאר שבע ובירושלים גם באזור תל אביב.

 

לטענת משרד התחבורה הפיילוט יורחב ויהפוך לקבוע, כך שמאמצע ינואר 2019 הוא יוחל על כלל חברות האוטובוסים הפועלות באזור תל אביב רבתי.

 

לטענת שר התחבורה, ישראל כץ, הרפורמה תקצר את זמן הנסיעה של האוטובוס ואת זמני העצירה בתחנות, בדומה לנהוג במדינות אירופה המתקדמות. המטרה, כך לתפיסת המשרד, היא לאפשר לנהגים להתרכז בנהיגה בלבד ולהפוך את הנסיעה לבטוחה ולמהירה יותר.

 

 

 

שר התחבורה, ישראל כץ שר התחבורה, ישראל כץ צילום: אוראל כהן

 

 

במשרד מחדדים שלא תתאפשר מכירה והטענה של נסיעות על גבי כרטיסי רב קו אצל כל נהגי האוטובוסים העירוניים באזור תל אביב, כך שתושבי גוש דן יוכלו להטעין את כרטיסי הרב קו אך ורק בנקודות הטענה, במכונות אוטומטיות בהן ניתן להטעין במזומן ובאשראי, ובמרכזי שירות "על הקו", בהם ניתן להטעין את הרב קו במזומן ובאשראי. את כרטיס הרב קו ניתן להטעין גם בטלפון הנייד, באמצעות אפליקציית "רב קו אונליין", וכן במחשב הביתי, באמצעות "קורא כרטיסים" ייעודי.

 

בשבועות הקרובים ימשיכו הנהגים למכור כרטיסי אזרח ותיק בהנחה, בדומה להסדר הקיים היום, וזאת בכדי להקל על ציבור האזרחים הוותיקים בתקופת ההסתגלות.

 

השר כץ הוסיף כי "העלייה מהדלת האחורית בכל הקווים העירוניים של חברת דן היא בשורה של ממש לנוסעי התחבורה הציבורית בתל אביב ובגוש דן כולו. הרפורמה מהווה נדבך מרכזי בשורת צעדים שמוביל משרד התחבורה לשיפור השירות לנוסעים, במטרה להפוך את הנסיעה למהירה ולבטוחה יותר ולגרום להם להעדיף את התחבורה הציבורית על פני הרכב הפרטי".

איפה הכסף שלנו? כלכליסט מציג את ספר התקציב האמיתי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x