שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תיירות

טיסת השבת: מנכ"ל אל על מקים ועדת בדיקה

במכתב ששלח לעובדי החברה מסר גונן אוסישקין שהוועדה תחקור את אירועי טיסה 002 מניו יורק לתל אביב בסוף השבוע, שהתעכבה וגררה חילופי האשמות קשים בין חרדים לחילונים. "אל על אינה מבחינה בהשתייכות לקוחותיה למגזר, מגדר, או לאום כלשהו", מסר

תומר הדר 19:0519.11.18

"הסערה הציבורית וסערת הרגשות שפרצו בעקבות האירועים שהתרחשו בטיסה 002 מניו יורק לישראל ביום שישי האחרון, הביאו אותי לכתוב הדברים הבאים. נקלענו שלא בטובתנו, לשיח מקטב ולחילופי ההאשמות בין איש לרעהו, בין ציבור לציבור. זהו דבר הנוגד את עקרונותינו וערכינו כאזרחי המדינה וכמוביל הלאומי הנושא על זנב מטוסיו את דגל ישראל"- כך מסר גונן אוסישקין, מנכ"ל אל על, במכתב ששלח לעובדי החברה היום (ב') עקב אירועי סוף השבוע.

 

 

אוסישקין הודיע על הקמת ועדת בדיקה על אירועי הטיסה: "על מנת להפיק לקחים ובעיקר להימנע מהישנות אירועים מסוג זה, החלטתי להקים ועדת בדיקה אשר תחקור את כלל האירועים שהתרחשו בטיסה 002 ואת כלל העדויות והטענות. הוועדה תגיש מסקנותיה והמלצותיה בהקדם ולאחר מכן אקבל החלטות בנושא".

 

כזכור, בסוף השבוע התעכבו טיסות אל על שיצאו מארה"ב ביום שישי, מה שגרם לתרעומת בקרב הנוסעים החרדים ול"מלחמת גרסאות" בין חרדים לחילונים. במכתבו מדגיש אוסישקין כי "אנו מקבלים בהבנה כל ביקורת גם כשהיא לא נעימה לנו. אנו עושים הכול כדי ללמוד מהביקורת, להשתפר ולהיות ראויים לאמון לקוחותינו. אל על היא כור ההיתוך של החברה הישראלית. בטיסותיה לוקחים חלק יחדיו כל אזרחי ישראל, בעלי דעות שונות, השקפות עולם שונות ואורח חיים שונה".

 

מנכ"ל אל על גונן אוסישקין מנכ"ל אל על גונן אוסישקין צילום: עמית שעל

 

 

"לאורך כל שלבי טיסה 002 מניו יורק עסקו בכירי החברה במאמץ משותף למצוא פתרון שישלב בין הצורך להביא את כלל נוסעי הטיסה בבטחה ובמהירות האפשרית ארצה, ומנגד להימנע מטיסה שתנחת בשבת. טיסות זרות אחרות שאמורות היו לטוס לישראל סמוך לטיסות אל על בוטלו עקב פגעי מזג האוויר. יכולנו לבטל את טיסות אל על, כפי שעשו חברות אחרות, אך בחרנו לעשות כל מאמץ כדי להוציא את טיסותינו לדרך, למען רווחתם וטובתם של נוסעינו וכדי להשיבם ארצה בהקדם האפשרי. שום שיקול אחר לא הנחה אותנו".

 

לדברי גורמים המקורבים לחברה, באל על נוצר חשש מפני אפשרות של חרם של נוסעים חרדים, ובמקביל למרבה האירוניה גם מאפשרות של חרם על ידי נוסעים חילונים. לפי אוסישקין: "הליך קבלת ההחלטות באירוע היה מורכב. האירוע התנהל במציאות מתפתחת ודינמית שלא כולה הייתה בשליטת החברה (למשל, לאחר המראתו, הופנה המטוס לנתיב מערבי במקום מזרחי וגרר עיכוב נוסף במשך הטיסה). מטרתנו, כל העת, הייתה אחת: למצוא את הפתרון המאזן בין רגשות שונים של קהלים שונים".

 

"אל על מחפשת את המאחד, את המחבר. כך נהגנו גם בקבלת ההחלטות בטיסה זו. מאז שבו נוסעי וצוות הטיסה לישראל נערמו על שולחני, כמנכ"ל החברה, עשרות טענות ועדויות על שהתרחש בטיסה. חלק מהעדויות הדגישו את המהומה בטיסה, חלק אחר טען כי המידע שמסרו אנשי אל על לנוסעים היה שגוי. אני מאמין באנשינו וביכולותיהם המקצועיות. יש לציין כי מעולם לא האשמנו מגזר זה או אחר באירועים שהתרחשו בטיסה. אל על אינה מבחינה בהשתייכות לקוחותיה למגזר, מגדר, או לאום כלשהו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x