$
משפט

בלעדי לכלכליסט

תיק 4000: צו עיכוב יציאה מהארץ נגד בני הזוג אלוביץ' יוארך עד פברואר

זאת לאחר שבאי כוחם של שאול ואיריס אלוביץ' והמשטרה הגיעו להסכמות בעניין. צו עיכוב היציאה מן הארץ נגד סטלה הנדלר לא יוארך

ליטל דוברוביצקי 13:4619.11.18

צו עיכוב היציאה מהארץ נגד שאול אלוביץ' יוארך עד 20 בפברואר 2019 והוא ימשיך להיות מורחק ממשרדי בזק – להסכמות אלו הגיעו המשטרה עם עו"ד ז'ק חן, בא כוח אלוביץ'. בית משפט אישר אתמול את ההסכמות.

 

 

 

מהבקשה שהוגשה אתמול לבית המשפט עולה כי תיק בזק לא יסתיים בקרוב ושאול אלוביץ' ימשיך להיות מורחק ממשרדי קבוצת בזק וממעורבים בפרשת בזק ל-90 יום נוספים עד ה-20 בפברואר 2019. בית משפט השלום בתל אביב אישר ההסכמות אליהן הגיעו היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית במשטרת ישראל ושאול אלוביץ', בעל השליטה בבזק לשעבר.

 

מימין איריס ושאול אלוביץ' מימין איריס ושאול אלוביץ' צילומים: אוהד צויגנברג

 

בבקשה מוסכמת שהוגשה לבית המשפט אתמול ציינה המשטרה כי במרץ שוחרר שאול אלוביץ' בתנאים מגבילים על ידי בית המשפט. התנאים המגבילים הוארכו מפעם לפעם עד ל-23 בנובמבר הקרוב. אולם, המשטרה מציינת בבקשה כי "לאור העובדה שמדובר בפרשה מורכבת ומסעופת המצויה עדיין בחקירה ועל מנת שניתן יהיה למצות את החקירה מתבקש ביהמ"ש להורות על הארכת תוקפם של התנאים המגבילים ב-90 יום נוספים הכוללים בין היתר אי יצירת קשר עם כלל המעורבים בפרשה בנושאים הקשורים לפרשה הנחקרת והרחקה ממשרד קבוצת בזק עד ל-20 בפברואר 2019".

 

כמו כן נודע כי אלוביץ' והמשטרה הגיעו להסכמה כי ככל שיתעורר צורך בנסיעה ספציפית של שאול אלוביץ' לחו"ל במהלך התקופה המבוקשת תוגש בקשה ליחידה החוקרת אשר תישקל בהתאם לצורכי החקירה. בית המשפט אישר כאמור את ההסכמות. בתוך כך נודע כי גם אישתו של אלוביץ', איריס תמשיך להיות מעוכבת יציאה מן הארץ עד 20 בפברואר ותורחק ממשרדי בזק. זאת על פי הסכמה אליה הגיעו המשטרה ועו"ד מיכל עוזר רוזן, באת כוח איריס אלוביץ'.

 

ומה באשר לסטלה הנדלר? לשעבר מנכ"לית בזק: המשטרה ציינה בפני בית משפט, כי "לאחר איזונים שערכה היחידה החוקרת הוחלט שלא לבקש את הארכת תוקף הצו ואולם לאור העובדה כי מדובר בפרשה מורכבת אשר חקירתה טרם הסתיימה בית המשפט מתבקש להאריך את תוקף התנאים הנוספים והערבויות בתיק בכדע להבטיח התייצבות לחקירה ואי שימוש בליכי משפט". בא כוחה של הנדלר, אסף קליין מהרצוכ פוקס נאמן הביע הסכמתו לבקשה ובית המשפט אישרה.

 

נגד בני הזוג אלוביץ' מתנהלת חקירה הידועה כתיק 4000, בחשד לביצוע עבירות של שוחד, שיבוש מהלכי משפט ועבירות לפי חוק איסור הלבנת הון. בתמצית, נבדק החשד כי בני הזוג פעלו למתן טובות הנאה לראש הממשלה ולרעייתו בדרך של סיקור אוהד באתר החדשות "וואלה!" שבשליטת אלוביץ'. נטען כי בתמורה, זכו בני הזוג להטבות רגולטוריות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x