משפט

מסתמן: איש העסקים יוסף גרינפלד לא יוכרז כפושט רגל

מההסדר המוצע עולה, כי גרינפלד ימשיך לשלם 30 אלף שקל בחודש לתקופה של חמש שנים מיום אישור ההסדר, וזאת כל עוד לא השתנו הכנסותיו. כמו כן הוסכם, כי גרינפלד ורעייתו יפנו את דירתם במגדלי אקירוב והכונס יחל במימוש בפועל של דירת המגורים

ליטל דוברוביצקי 15:2118.11.18

מסתמן: איש העסקים יוסף גרינפלד לא יוכרז כפושט רגל. גרינפלד מבקש ביחד עם המנהל המיוחד של נכסיו להגיש בקשה מוסכמת לאישור הסדר נושים עם נושיו. הבקשה הוגשה היום (א') למחוזי בתל אביב על ידי המנהל המיוחד לנכסי גרינפלד, עו"ד עופר שפירא.

 

 

 

מההסדר המוצע עולה, כי גרינפלד המיוצג על ידי עוה"ד עמית פינס ואביחי ורדי ימשיך לשלם סך 30 אלף שקל בחודש לתקופה של חמש שנים מיום אישור ההסדר, וזאת כל עוד לא השתנו הכנסותיו. במקרה שהכנסותיו של גרינפלד יפחתו ב-50 אלף שקל לחודש (ברוטו), יעודכן צו התשלומים לסך של 10 אלף שקל בחודש.

 

יוסף גרינפלד יוסף גרינפלד צילום: אוראל כהן

   

עו"ד עמית פינס, המייצג את גרינפלד עו"ד עמית פינס, המייצג את גרינפלד צילום: אוראל כהן

 

 

כמו כן הוסכם, כי גרינפלד ורעייתו יפנו את דירת המגורים היוקרתית שלהם במגדלי אקירוב והכונס יחל במימוש בפועל של דירת המגורים, לא יאוחר מתום 42 חודשים מיום אישור בית המשפט את ההסדר.

 

גרינפלד טוען שלצורך ההסדר גייס ממקורותיו וממקורות חיצוניים כ-80 מיליון שקל נגד שיעבוד בטוחות וזאת בנוסף לכך שלטענתו פרע סך של כ-18 מיליון דולר לבנק לאומי וכ-7.2 מיליון דולר לבנק הפועלים בשנים 2010-2013.כזכור, במרץ 2015 הוגשה על ידי בנק לאומי לישראל בקשת כינוס לבית המשפט המחוזי בתל אביב ועו"ד עופר שפירא מונה כמנהל מיוחד לנכסי החייב.

 

למנהל המיוחד הוגשו תביעות חוב בסך כולל של כ-304 מיליון שקל. בהמלצת בית המשפט הופנו הצדדים, בטרם הכרזה, להליך של גישור בפני השופטת (בדימוס) ורדה אלשיך על מנת ליתן הזדמנות אחרונה לנסות ולגבש הסדר נושים שיהא מקובל על כלל הצדדים. מטרת ההסדר שגובש במסגרת הליכי הגישור היא להביא לסיום של כלל ההליכים המתנהלים כנגד גרינפלד בתיק הפש"ר ולאפשר פירעון חובות לנושיו באופן מוסכם וללא צורך בהכרזת החייב כפושט רגל. ההסדר כפוף לאישור בית משפט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x