$
משפט

מסתמן: תיק המעונות שבו מואשמת שרה נתניהו בדרך לגישור

הפרקליטות ועורכי דינה של אשת רה"מ נפגשו במטרה להגיע להסכמות כדי לסיים את תיק המעונות בהסדר ולא לנהל משפט. לפי כתב האישום, נתניהו הזמינה ארוחות על חשבון המדינה ביותר מ-350 אלף שקלים

גלעד מורג וטובה צימוקי 13:4315.11.18

בדרך לגישור בתיק נתניהו? פרקליטות מחוז ירושלים הודיעה היום (ה') לנשיא בית משפט השלום בירושלים, אביטל חן כי היא מסכימה להצעתו ללכת לגישור בתיק המעונות, שבו מואשמת אשת ראש הממשלה שרה נתניהו.

 

 

 

לפני יומיים נפגשו בלשכתו של השופט הסנגורים של אשת ראש הממשלה ונציגי הפרקליטות, בפגישה שמטרתה לנסות להגיע להסכמות ללכת לגישור. הנשיא הציע לצדדים ללכת לגישור אצל שופט אחר בבית משפט השלום. מטרת הליך הגישור הוא לנסות להגיע להסכמות על מנת לסיים את התיק בהסדר ולא לנהל משפט מתחילתו ועד סופו.

 

כעת מסתבר כי שני הצדדים - פרקליטות ירושלים שמנהלת את התיק ועורכי הדין של נתניהו, עו"ד יוסי כהן ועו"ד ירון קוסטליץ - מביעים נכונות להליך גישור. חשוב לציין כי הפרקליטות מסכימה להליך הגישור, במקביל לקידום התיק העיקרי, כלומר במקביל להימשכות המשפט, כך שאם המגעים לא יצליחו יימשך המשפט כסדרו.

 

הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה הסכימו לפני מספר חודשים, עוד טרם הגשת כתב האישום לבית המשפט ,לעסקת טיעון עם שרה נתניהו. אולם, היא ועורכי דינה סירבו להכיר ולהודות באחריותה לעובדות האישום וגם לשלם סכום כסף משמעותי שיכסה את החוב שלה למדינה. לכן ההסדר נפסל על ידי היועץ המשפטי בשלב ההוא. מקור משפטי בכיר הבהיר, כי עם כל הרצון לבוא לקראת נתניהו ולא לנהל את התיק בבית המשפט, אין זה סביר שנתניהו לא תקבל אחריות.

שרה נתניהו שרה נתניהו צילום: Kobi Gideon

 

 

ביוני 2018 הוגש כתב אישום נגד אשת ראש הממשלה שרה נתניהו בפרשת הזמנת הארוחות למעון ראש הממשלה בו יוחס לה קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, עבירות מרמה והפרת אמונים. לפי כתב האישום, נתניהו הזמינה ארוחות על חשבון המדינה בסכום של יותר מ-350 אלף שקלים, על אף שהועסקה מבשלת במעון ראש הממשלה.

 

הפרקליטות הגישה לבית משפט השלום בעיר כתב אישום גם נגד עזרא סיידוף, סמנכ"ל מבצעים ונכסים במשרד ראש הממשלה. הוא הואשם בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים וכן זיוף מסמכים.

 

בתחילת אוקטובר החל המשפט בתיק המעונות והוא נמצא בשלב ראשוני בלבד. לקראת הדיון אז אמרו פרקליטיה של נתניהו: "בפעם הראשונה בהיסטוריה מגישים כתב אישום נגד רעיית מנהיג על פתיתים וחמגשיות. פתיתים וחמגשיות שהוזמנו על ידי עד המדינה מני נפתלי, חרף מחאתה של נתניהו". לטענתם, "כתב האישום מתבסס על נוהל בלתי חוקי, שלמעשה כלל אינו קיים. חוק יסוד: הממשלה קובע שרק ועדת הכספים של הכנסת מוסמכת לקבוע את היקף ההוצאות במעון ראש הממשלה, ורק היא".

 

עוד טענו עורכי הדין כי "'נוהל המבשלת", שנקבע בחוסר סמכות על ידי שלושה פקידים, חמישה ימים בלבד לפני כניסתו של ראש הממשלה לתפקיד ב-2009, מעולם לא קיבל את האישור הנדרש מוועדת הכספים ולכן אינו חוקי. כתב אישום שמבוסס על נוהל בלתי חוקי - לא יחזיק מים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x