$
מחפשי עבודה

סקר: כרבע מהעובדים בהייטק מתחרטים על בחירת העבודה

מעל ל-76% מהמשיבים לא הסכימו עם המשפט "אני מתחרט על כך שהסכמתי לקחת את התפקיד שלי בחברה הנוכחית"; בסנאפצ'ט העובדים הכי פחות מרוצים ואילו בפייסבוק שיעור המתחרטים הוא הנמוך ביותר

שירות כלכליסט 15:0914.11.18
שיניתם מקום עבודה, אבל ההתרגשות הראשונית פינתה את מקומה במהירות לאכזבה? בין אם זה בגלל העובדים האחרים, הנהלה בעייתית או שערוריות בחברה, מתברר כי זו הרגשה מוכרת, בעיקר בקרב עובדי הטכנולוגיה. סקר חדש חשף כי רבים מהם מתחרטים שעברו לעבודה הנוכחית שלהם.

 

בסקר, שערכו באתר theladders, השתתפו 10,396 משתמשים של אפליקציית Blind. הם התבקשו להשיב נכון או לא נכון על המשפט: "אני מתחרט/ת שהסכמתי לקחת את התפקיד שלי בחברה הנוכחית".

23.4% מהמשתתפים הסכימו עם ההצהרה והודו שהם מתחרטים שעברו לעבודה הנוכחית שלהם, בעוד ש-76.63% טענו כי ההצהרה הזו אינה משקפת את התחושות שלהם.

 

ניתוח מעמיק יותר של התוצאות, שהתמקד בחברות עם מאה עובדים ויותר מצא כי סנאפצ'ט היא החברה שבה אחוז המתחרטים הוא הגדול ביותר ועמד על 39.2%. אחריה נמצאות אורקל עם 34.13% שהסכימו עם ההצהרה ואינטל עם 32.04%. לעומת זאת, בפייסבוק היה השיעור הנמוך ביותר (12%) של עובדים שענו "נכון". שתי החברות הנוספות עם השיעורים הנמוכים ביותר היו גוגל (14%) ולינקדאין (15.8%).

 

בפייסבוק שיעור המתחרטים על בחירת מקום העבודה הנוכחי הוא הנמוך ביותר בפייסבוק שיעור המתחרטים על בחירת מקום העבודה הנוכחי הוא הנמוך ביותר צילום: facebook

 

השאלה שעולה מהתוצאות היא כמובן, מדוע רבע מעובדי ההיי טק מתחרטים שהסכימו לעבור לתפקיד הנוכחי שלהם? התשובה לא ודאית, אך קרוב לוודאי שגורם השחיקה משחק פה תפקיד מרכזי. בסקר נוסף שנערך לאחרונה, 57% מעובדי חברות הטכנולוגיה הודו כי הם מרגישים שחוקים בעבודה. באופן לא מפתיע, 4 החברות עם אחוז העובדים המתחרטים הגבוה ביותר (סנאפצ'ט, אורקל, אינטל ו- eBay) הן גם חברות עם אחוז גבוה מהממוצע של עובדים שמרגישים שחוקים. בהתאם, אחוז העובדים בפייסבוק, גוגל, לינקדאין ואובר (החברות עם אחוז העובדים הנמוך ביותר שמתחרט על התפקיד שלהם), שהודו שהם שחוקים היה נמוך מהממוצע.

 

הסקר נערך בין התאריכים 25 באוקטובר ועד 1 בנובמבר, וכל משתתף היה רשאי לענות רק פעם אחת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x