$
משפט

המשטרה הקפיאה עשרות מיליוני שקלים לחברת היהלומים LLD של לבייב

החברה, שעל פי החשד נהנתה מהכנסות לא מדווחות בעקבות הברחת יהלומים בהיקף של 300 מיליון שקל מרוסיה לישראל, פנתה הבוקר לבית המשפט בבקשה לשחרר את חשבונות הבנק שלה שנתפסו עם פתיחת החקירה

תומר גנון 10:4614.11.18

חברת LLD של המיליארדר לב לבייב פנתה הבוקר (ד') לבית המשפט השלום בראשל"צ בבקשה לשחרר עשרות מיליוני שקלים שהוקפאו בחשבונותיה. זאת במסגרת חקירת החשד להברחה של יהלומים בהיקף של 300 מיליון שקל מרוסיה לישראל בין השנים 2018-2010.

 

 

במסגרת הבקשה שהגישה LLD באמצעות עו"ד שרון כהנא, היא מבקשת "סעד חירום" לשחרור החשבונות. זאת לדבריה משום שהמשך ההקפאה משמעותה: "השבתה מוחלטת של פעילותה הפיננסית של המבקשת, ופגיעה קשה ובלתי מידתית בקניינה ובמשלח ידה וכן של גורמים תמימים נוספים אשר תלויים בה לפרנסתם (ספקים)". מהבקשה עולה שהכספים נתפסו בארבעה חשבונות: שניים בסניף בורסת היהלומים של דיסקונט ושניים בבנק איגוד.

 

כפי שפורסם ב"כלכליסט", עם פתיחת החקירה הקפיאו המשטרה ורשות המסים נכסים רבים לחשודים - בהם נדל"ן, חשבונות בנק וכלי רכב. בין הנכסים שהמשטרה הקפיאה ל-LLD, מלבד חשבונות הבנק, ישנם גם יהלומים שנתפסו בחיפוש במשרדיה. תפיסת הנכסים היא במסגרת חוק איסור הלבנת הון, על מנת שהמדינה תוכל לחלט את הרכוש במידה שיוגשו כתבי אישום נגד LLD והיא תורשע בביצוע העבירות.

 

בין הנכסים של החשודים שעליהם הוטלו עיקולים, ישנם גם נכסים אישיים של בעל השליטה לבייב שנמצא במוסקבה. במסגרת צווי תפיסת הנכסים שקיבלו המשטרה ורשות המסים מבית המשפט, נרשמה הערת אזהרה לטובת המדינה על שני בתים של לבייב - אחד מהם הווילה שבנה בסביון – וכן על קרקע בסביון-גני-יהודה. ככל הידוע, בשלב זה לא הוגשה בקשה לשחרור הנכסים האישיים של לבייב.

 

לב לבייב לב לבייב צילום: אוראל כהן

 

אתמול חשפה המשטרה כי חלה התפתחות דרמטית בחקירה. בעקבות עימותים שהיא ערכה בין עד המדינה, ששמו אסור לפרסום, לחלק מהחשודים, ובעקבות ראיות נוספות, התעורר חשד שלבייב האב הנחה את בנו, זבולון לבייב, ואת מנכ"ל LLD, ראובן שמואלוב, למחוק מיילים ותכתובת בטרם חקירת הברחת היהלומים מרוסיה לישראל הפכה לגלויה. בנוסף התעורר חשד של רשות המסים לגבי תשלומים שונים שביצעה החברה במזומן באמצעות מעטפות כסף בחו"ל.

 

על אף ההתפתחות בחקירה, שכוללת חשד לניסיונות שיבוש, סירב אתמול השופט גיא אבנון מבית משפט השלום בראשל"צ להאריך את מעצרם של לבייב הבן ושמואלוב בשלושה ימים, כפי שביקשו בצוות החקירה. זאת לדבריו משום שעילת השיבוש לבדה לא מצדיקה את השארתם מאחורי סורג ובריח, אלא אפשרית גם בתנאים קלים יותר – מעצר בית.

 

אבנון החליט לשחרר את השניים למעצר בית עד יום ראשון, תוך שהוא מטיל עליהם תנאים מגבילים: הרחקה ממשרדי החברות LLD ו-LLRD וממורנד לחודש, איסור יציאה מהארץ ל-120 יום וערבות עצמית של 150 אלף שקל. בית המשפט המחוזי מרכז בלוד דחה ערער שהגישה המשטרה על השחרור. עד כה נעצרו בפרשה למעלה מ-10 עובדים ב-LLD, כאשר כולם שוחררו בתנאים מגבילים. עובדים רבים נוספים זומנו להעיד. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x