$
רכב

אושרו הטבות מס לקטנועים ואופנועים עם מערכות בטיחות

ועדת הכספים אישרה את מתווה המס אחרי חודשים של דיונים. ההטבות על מערכות הבטיחות מסתכמות במאות שקלים לכלי; תוארך הוראת השעה לשיעור מס קנייה מופחת על כלים דו גלגליים למשך שנתיים

תומר הדר 16:4812.11.18

לאחר מספר חודשי דיונים, ועדת הכספים אישרה היום (ב') את מתווה המס על קטנועים ואופנועים.

 

לפני מספר חודשים הציג משרד האוצר מתווה חדש למיסוי רכב דו גלגלי אשר מעניק בין היתר הטבות לקטנועים ואופנועים המצוידים באביזרי בטיחות. כפי שנחשף ב"כלכליסט", המתווה שונה ברגע האחרון.

 

על פי עיקרי הרפורמה, תוארך הוראת השעה לעניין שיעור מס קנייה מופחת על כלים דו גלגליים למשך שנתיים. מדובר במתווה מס קנייה שהחליף לפני כשלוש שנים את המתווה הישן שהיה נהוג עד אז (72% לאופנוע, 40% לקטנוע) במתווה אשר מטיל מס קנייה על כלים דו גלגליים בהתאם להספק המנוע.

 

 

אופנוע אופנוע

 

 

המתווה הנוכחי, שנמצא בתוקף זה כשלוש שנים קובע מספר דרגות מס קנייה לאופנועים וקטנועים: מדובר ב-40%, 50%, 60% ו-70% שנקבעים בהתאם לכוח המנוע. בנוסף קיימת קטגוריה נוספת: 25% מס קנייה על קטנועים חלשים יחסית בעלי מנועים בנפח של עד 125 סמ"ק או הספק מנוע של עד 11 קילוואט. השינוי החשוב יותר נוגע לתמריצי אביזרי הבטיחות לקטנועים ואופנועים: לפי המתווה, יוענקו הטבות מס (המסתכמות בפועל במאות שקלים לכלי) למערכות בטיחות שכיום, כך לפי רשות המיסים, אינן נפוצות בישראל בכלים דו גלגליים. המערכות הן בקרות יציבות, בקרות משיכה ומשככי היגוי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x