$
משפט

פרשת הברחת היהלומים: שני בכירים ב-LLD וקרוב של לבייב שוחררו למעצר בית

אשר יחיאלי, לשעבר מנהל עבודה בחברה, ושי פישפדר, האחראי על המלאי, שוחררו למעצר בית בן חמישה ימים; כך גם העובד לשעבר חנניה ישככרוף; עובד נוסף ששמו אסור לפרסום שוחרר בתנאים מגבילים; זבולון, בנו של לב לבייב, ישאר במעצר

תומר גנון 15:2809.11.18

פרשת הברחת היהלומים ב-LLD של לב לבייב: המשטרה שחררה היום (ו') למעצר בית של חמישה ימים את אשר יחיאלי, מנהל העבודה לשעבר במפעל ברוסיה שנעצר ביום שני; את שי פישפדר, האחראי על המלאי ב-LLD שעוכב אתמול לחקירה; את חנניה יששכרוב, עובד נוסף לשעבר ב-LLD שנעצר השבוע; וקרוב משפחה של לבייב, שנעצר בתחילת השבוע ושמו אסור לפרסום. עובד נוסף ב-LLD, ששמו אסור לפרסום, שוחרר הבוקר בתנאים מגבילים. 

 

במקביל, משך זבולון לבייב, בנו של לב לבייב, ערעור שהגיש לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד על ההחלטה להאריך את מעצרו עד יום ראשון. לבייב הבן, המיוצג על ידי עוה"ד אלון רון ואיילת לשם, טען בערעור שמעצרו נועד כדי להפעיל לחץ על אביו שישוב לארץ ממוסקבה כדי להיחקר בפרשה.

 

זבולון לבייב בעת הארכת מעצרו זבולון לבייב בעת הארכת מעצרו צילום: יריב כץ

 

 

זבולון לבייב ושמונה חשודים נוספים, בהם קרוב משפחה נוסף ללבייב, נעצרו השבוע במסגרת החשד להברחת יהלומים בין רוסיה לישראל בהיקף של כ-300 מיליון שקל עבור חברת LLD. החקירה החלה בחודש מרץ, והתנהלה בחודשים האחרונים תחת צו איסור פרסום גורף. זאת לאחר שיחידת חקירות מכס ומע"מ ירושלים עצרה בנתב"ג אדם בחשד שהבריח יהלומים על גופו. במסגרת חקירתו, ולאחר שגם היחידה הארצית לפשיעה חמורה ובינלאומית (היאחב"ל) וחוקרי יחידת יהלום הצטרפו לחקירה, נחתם הסכם עד מדינה עם עובד לשעבר בעסקי היהלומים של לבייב.

 

לטענת עד המדינה, הוא ואחרים שימשו כבלדרים שהבריחו בין השנים 2010-2018 יהלומים לישראל עבור LLD. על פי המידע שמסר, וראיות נוספות לכאורה שבידי צוות החקירה, היהלומים שמקורם במפעל LLD ברוסיה הוכנסו לישראל מבלי לדווח עליהם למכס בנתב"ג. זאת על מנת שיהיה ניתן למכור אותם בארץ ולהתחמק מתשלום מס הכנסה.

 

 

מטעם עו"ד יובל נחמני המייצג את יחיאלי נמסר: "למר יחיאלי אין קשר לחשדות שנחקרו. הוא מצפה לחזור לשגרת חייו במהרה".

 

עוה"ד ד"ר יחיאל וינרוט, אושר רובניגר וליאב איינס המייצגים את העובד ששמו אסור לפרסום מסרו בתגובה: "מהרגע הראשון טענו כי מרשנו לא קשור לפרשה והחשדות נגדו הם חסרי בסיס עובדתי ומשפטי, בכל מקרה, מלכתחילה לא היה מקום למעצרו. אנו שמחים על כך שהיחידה החוקרת הגיעה לאותה מסקנה ושחררה בהגינותה את מרשנו עוד בטרם הסתיימה תקופת המעצר הרשמית".

 

עורך דינו של יששכרוף, דרור מתתיהו, שותף במשרד "פישר, בכר, חן, וול, אוריון ושות'", מסר בתגובה: "החלטת רשויות החקירה לשחרר את מרשי היא החלטה ראויה ומחויבת בנסיבות העניין. אין לו כל קשר לחשדות הנחקרים".

 

מטעם עו"ד עמית חדד ונועה מילשטיין ממשרד חדד, רוט ושות' המייצגים את קרוב המשפחה של לבייב ששמו אסור לפרסום נמסר: "מהרגע הראשון טענו שהלקוח שלנו לא יכל להיות קשור לפרשה הנחקרת, מהטעם הפשוט שהוא לא היה בחברת LLD בשנים האחרונות. אנחנו שמחים שמשטרת ישראל, קיבלה את הדברים והורתה על שחרורו עוד בטרם הגיע המועד לשחרור שקבע בית המשפט".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x