$
משפט

בית המשפט אישר את מכירת חברת יעקב אלעזר לקבוצת אלי גבאי

מכירת חברת הבנייה במסגרת הסדר נושים ותמורת 41 מיליון שקל אושרה למרות מספר התנגדויות. בעל החברה יעקב אלעזר שתרם מרכושו הפרטי להסדר יוכל להמשיך ולהתגורר בדירתו לכל ימי חייו

ענת רואה 08:5109.11.18

שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב איריס לושי עבודי אישרה אתמול (ה') בתום דיון ארוך את מכירת חברת יעקב אלעזר בנייה ויזמות לקבוצה בראשות איש העסקים אלי גבאי. המכירה תיעשה במסגרת הסדר נושים שגיבשו הנאמנים עו"ד אמיר פלמר ועו"ד שי ברניר והיא כוללת מכירת נכסים אישיים של בעלי החברה.

 

 

 

הסדר הנושים אושר בדיוק ארבעה חודשים אחרי שנשיא בית המשפט איתן אורנשטיין הסכים לתת צו הקפאת הליכים לחברה. באותו מועד פקפק אורנשטיין בסיכוי של החברה לגבש הסדר והוא לאור הקשיים בהם היא מצויה והיקף חובותיה לעומת נכסיה. כעת נראה שהליך ההבראה הצליח והנאמנים פלמר וברניר השיגו הישג מרשים.

 

 

אלי גבאי אלי גבאי צילום: רועי בר

 

לאחר שהקפאת ההליכים יצאה לדרך עבר התיק להמשך טיפול של השופטת לושי עבודי שניהלה את הדיון אתמול. בפניה עמדו מספר התנגדויות להסדר המכירה לגבאי תמורת 41 מיליון שקל, ובין היתר של קבוצת הנושים בעלי ערבות אישית, של קבוצת נושים שגיבשה הצעת נושים חלופית וכן של הנושה המובטחת, חברת מניף.

 

במהלך הדיון התעוררה סוגייה שנוגעת לזכויותיו של מייסד החברה, יעקב אלעזר, שתרם מרכושו הפרטי לטובת הסדר הנושים ודרש שדירת מגוריו שטען כי אותה בנה במו ידיו תישאר ברשותו ויתאפשר לו להמשיך להתגורר בה. אלעזר עצמו התייצב לדיון ואמר לשופטת: "אני בן 81 פלוס. אני 60 שנה ממשיך את העבודה של סבי ואבי ללא הפסקה, בניתי עשרות בתים ולא הגעתי למצב כזה. האחים גבאי הבטיחו בצורה חד משמעית שמשאירים לי את הדירה עד 120 ללא בעיות. הבטיחו ושינו את ההבטחה שלהם מסיבות שאני לא יודע מהן. אני לא מסוגל לעזוב את הדירה".

 

בשלב מסוים ביקשה השופטת מכל הצדדים לצאת ובאולם נותר רק נציג כונסת הנכסים הרשמית, הנאמנים ובני משפחת אלעזר. היא ניהלה דיון חסוי בדלתיים סגורות. בסיומו הודיע גבאי כי הוא מציע אלעזר ורעייתו ישארו בדירתם הנוכחית לכל ימי חייהם.

 

בשמם של הנושים בעלי ערבות אישית טען עו"ד מרדכי שלו כי הנאמנים לא השיגו את אחוז האישור הנדרש של 75% ולכן אין לאשר את ההסדר. עם זאת בהמשך הדיון הושגו הסכמות שהביאו להסרת ההתנגדות. השופטת מסרה החלטה כי מאחר שדרישות קבוצת הנושים נענו במלואן, התנגדותם נחשבת חסרת תום לב ולכן היא מורה על מחיקתה.

 

נציגת הכונס הרשמי אמרה כי לאחר יום דיונים עמוס ומלא משאים ומתנים ונוכח העובדה שהתנגדויות הוסרו וקיים מנין של רוב, הכנ"ר לא מתנגד לאישור ההסדר ומברך על ההסכמות ועל העבודה הרבה והמאומצת של הנאמנים, הצדדים כולם ובית המשפט.

 

השופטת קבעה כי הצעת ההסדר זכתה לרוב ולכן היא מורה על אישורה. הנאמנים יגישו פסיקתא מדויקת בנוגע לתוכן ההסכמות שהושגו בדיון, בתוך חמישה ימים.

 

 

 

את החברה ובעלי המניות שלה ייצגו עוה"ד מיכאל חינצ'ין ואוהד הראל; מניף יוצגה בידי אבנר כהן ואלעד עפארי; בנק הפועלים יוצג בידי עו"ד יוסף מולאור.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x