$
משפט

בעקבות מידע חדש מהרשויות ברומניה: בני שטיינמץ וטל זילברשטיין נחקרו שוב ביאח"ה

המיליארדר והיועץ האסטרטגי נחקרו אתמול באזהרה במשרדי להב 433, במסגרת הפרשה שנחשפה באוגוסט אשתקד. על פי החשד, הם פעלו להסוות תשלומי שוחד לפקידי ממשל ברומניה כדי לקדם את האינטרסים העסקיים של חברת הכרייה BSGR של שטיינמץ

תומר גנון 20:5408.11.18

המיליארדר בני שטיינמץ והיועץ האסטרטגי טל זילברשטיין נחקרו אתמול (ד') במשרדי להב 433 בלוד בעקבות מידע חדש שהגיע מהרשויות ברומניה. המידע שעבר לחוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה), באמצעות משרד המשפטים, נוגע למנגנון לכאורה שהפעיל שטיינמץ כדי לשחד פקידי ממשל שיקדמו את האינטרסים העסקיים של חברת הכרייה BSGR.

 

 

שטיינמץ וזילברשטיין נעצרו ונחקרו לראשונה בחודש אוגוסט אשתקד בפרשייה הרומנית, שהתפתחה מחקירה פרשת השוחד בגינאה ששילמה לכאורה חברת BSGR כדי לזכות בזכויות כריה. הם נחקרו בחשד לביצוע עבירות של מתן שוחד לעובד ציבור זר, הלבנת הון, זיוף מסמך, שימוש במסמך מזויף, רישום כוזב במסמכי תאגיד, מרמה והפרת אמונים בתאגיד ושיבוש מהלכי משפט.

 

על פי החשד בפרשייה הרומנית, שטיינמץ רקם עסקת קרקעות בשווי מנופח על מנת להסוות תשלומי שוחד של מיליוני יורו לפקידי ממשלה ברומניה ובגינאה. זילברשטיין, כך החשד שנחקר אז, שימש כמתווך בעסקאות שוחד. נציין שברומניה הוגש כתב אישום נגד השניים שבו נטען שביחד עם חשודים נוספים הם ניסו להשתלט על קרקעות ברומניה באמצעות תשלומי שוחד. המשפט עדיין מתנהל.

מימין: טל זילברשטיין ובני שטיינמץ מימין: טל זילברשטיין ובני שטיינמץ צילום: יאיר שגיא

 

 

החשד לגבי שטיינמץ היה שהוא ביצע באמצעות חברות בשליטתו עסקה לרכישת קרקעות ברומניה בשווי הגבוה משמעותית משוויין האמיתי. לצורך העסקה, חברה הקשורה לשטיינמץ חתמה על חוזה עם אדם שהחזיק לכאורה בקרקע והעבירה לו את כספים, שלפי בקשת המעצר הסתכמו בכ-9 מיליון יורו.

 

בפועל, כך החשד, ההפרש בגובה מיליוני יורו בין השווי האמיתי של הקרקע לבין הסכום שהעובר לאותו אדם, היה על מנת שישמש אותו כ"קופה קטנה" לתשלומי שוחד לפי הנחיות שקיבל משטיינמץ. שטיינמץ, המיוצג על ידי עורכי הדין נתי שמחוני ורונן רוזנבלום, הכחיש את כל החשדות נגדו.

 

לגבי זילברשטיין נטען שהוא הוציא חשבוניות על ייעוץ פיקטיבי לחברות הקשורות לשטיינמץ, ואת הכסף שקיבל העביר למשוחדים. מטרת הוצאת החשבונית הייתה להסוות את המטרה האמיתית שבגינה הועברו לו הכספים.

 

מעו"ד ירון לונדון המייצג את זילברשטיין נמסר: "טל זילברשטיין משתף פעולה באופן מלא עם חוקריו, עונה על כל שאלה שהוא נשאל. אין לי ספק שבסופו של יום יתברר שטל לא עבר שום עבירה, ידיו נקיות וכל מה שעשה פעל בתום לב".

 

מטעמו של בני שטיינמץ נמסר: "לא היו דברים בישראל ובעולם מעולם". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x