$
משפט

ביה"ד הכיר במותו של מנכ"ל ישראליפט לשעבר מהתקף לב כפגיעת עבודה

ביה"ד קיבל את תביעת אלמנת המנכ"ל נגד ביטוח לאומי וקבע שחובב חדד, מנכ"ל ישראליפט המנוח, מת מהתקף לב בשל לחץ כשהתמודד מטעם החברה על מכרז רחב היקף בסך 20 מיליון שקל

ליטל דוברוביצקי 22:0607.11.18

חובב חדד ז"ל, המנכ"ל לשעבר של חברת ישראליפט (כיום kone), מחברות המעליות הגדולות בישראל קיבל לפני 4 שנים התקף לב ונפטר. בית הדין לעבודה קיבל השבוע את עמדת אלמנתו כי האירוע הלבבי נגרם בשל כך שהתמודד מטעם החברה על מכרז רחב היקף בסך 20 מיליון שקל ולא עמד בלחץ הרב.

 

עו"ד מירב אפרים עו"ד מירב אפרים צילום: נתן יעקובוביץ

לפיכך הוחלט, בניגוד לעמדת ביטוח לאומי, כי האירוע יוכר כפגיעה בעבודה. זאת, למרות שאת התקף הלב קיבל המנכ"ל לשעבר במהלך צעידה ברגל.

 

מפס"ד עולה כי חדד היה במסגרת תפקידו כמנכ"ל אחראי בין היתר על מכרזים גדולים בהם השתתפה החברה. ביום ראשון, 16 בנובמבר 2014 בשעות הבוקר היתה אמורה להתקיים פגישה בין חדד לנציגי חברת מנורה, בה היתה אמורה להתקבל החלטת מנורה בנוגע לזכייה או הפסד במכרז גדול מאוד בין ישראליפט למנורה.

 

חדד המנוח יצא להליכה בשבת, יום לפני הפגישה המכרעת, ובמהלכה התמוטט ומת.

 

השופטת אסנת רובוביץ–ברכש קבעה כי "שוכנענו כי הלחץ בו היה שרוי המנוח לפני הפגישה היווה שיא או עלית מדרגה בלחץ המתמשך בו היה שרוי המנוח ויש לראות בכך אירוע חריג שכן מדובר היה במכרז בהיקף גדול מאוד, שיצר אצל המנוח לחץ רב וכן בשל העובדה כי סמוך למכרז זה הפסיד שני מכרזים גדולים".

 

עוד נקבע כי המומחה הרפואי קבע כי יש קשר סיבתי בין האירוע בעבודתו של חדד לבין אוטם שריר הלב ופטירתו של המנוח.משמעות ההחלטה היא כי האלמנה, המיוצגת על ידי עו"ד מירב אפרים, זכאית לקבל קצבת תלויים מביטוח לאומי שגובהה מתבססת בין היתר על הכנסתו של המנוח.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x