$
תיירות

שונאים יעדי תיירות צפופים? אלה המדינות הכי פחות מתוירות בעולם

לא בטוח שבנגלדש היא בראש סדר העדיפות התיירותית שלכם, אבל שם חיים 160 מיליון איש וביקרו בה רק 125 אלף תיירים - תייר לכל 1,273 תושבים. לעומת זאת, אנדורה בדרום-מערב אירופה, היא המדינה המתוירת ביותר, משום שעל כל תושב מבקרים בה 32.4 תיירים

שירות כלכליסט 22:4610.11.18

אם אתם מעדיפים בבחירת יעד לחופשת להתרחק ממקומות תיירותיים הומי אדם, מומלץ לכם לשקול ברצינות לבקר בבנגלדש! המדינה בדרום אסיה הוכתרה למדינה הכי פחות מתוירת בעולם, כך לפי חברת המחקר Priceonomics עפ"י נתוני הבנק העולמי.

 

בנגלדש זכתה בתואר המעט מפוקפק בהתבסס על היחס בין מספר התיירים המבקרים בה בכל שנה לעומת מספר התושבים. בבנגלדש מתגוררים מעל 160 מיליון אנשים, אך ב-2014 (השנה האחרונה עבורה יש בבנק העולמי נתונים עדכניים) ביקרו בה רק 125 אלף תיירים. כלומר, עבור כל תייר שמגיע יש 1,273 תושבים מקומיים. לשם השוואה, בריטניה מונה 66 מיליון תושבים ובשנה שעברה ביקרו בה 37.7 מיליון תיירים. לבנגלדש דווקא יש להציע לתיירים המזדמנים חופים יפים, אך מנגד המצב הביטחוני והכלכלי לא משוך יותר מדי תיירים. בסיירה ליאון במערב אפריקה השוכנת על חוף האוקיינוס האטלנטי, 144 תושבים עבור כל תייר. 

בנגלדש, מפל פאנג-טו-מאי בנגלדש, מפל פאנג-טו-מאי צילום: steemit

 

 

מדינות נוספות שנחשבות בין הפחות מתוירות בהתבסס על החישוב הזה כוללות את גינאה (372 תושבים מקומיים עבור כל תייר), מולדובה (323 תושבים מקומיים עבור כל תייר) ומדגסקר (106 תושבים מקומיים עבור כל תייר).

 

 

עצי באובב במדגסקר עצי באובב במדגסקר צילום: wanderlust

 

מדינה נוספת המופיעה ברשימה היא למרבה ההפתעה, הודו. במדינה, הכוללת 36 אתרי מורשת עולמיים, מבקרים בכל שנה מעל 15 מיליון תיירים, אך היות שבמדינה חיים מעל מיליארד תושבים, יוצא שהיחס עומד על 169 תושבים מקומיים לכל תייר.

 

 

איי טרטל, סיירה לאון איי טרטל, סיירה לאון צילום: travelstart

 

מנגד, אנדורה בדרום-מערב אירופה, בין צרפת לספרד, נבחרה למדינה המתוירת ביותר, זאת משום שעבור כל תושב מקומי מבקרים בה 32.4 תיירים. שאר המדינות בקצה הזה של הדירוג כוללות את האי ארובה, שנחשב לאי בעל מספר המבקרים החוזרים הגבוה ביותר בקריביים (10.4 תיירים על כל תושב), מונאקו (8.7 תיירים על כל תושב), בחריין (7.7 תיירים עבור כל תושב) ופלאו, אי כ-500 ק"מ מהפיליפינים (6.7 תיירים על כל תושב).

 

אוכלוסיית הוותיקן מונה אמנם אלף תושבים בלבד ומבקרים בה מעל 5.5 מיליון תיירים בשנה, כך שהיחס עומד על סביבות 5,500 תיירים לכל מקומי. אך, הוותיקן לא נמנית עם המדינות והאזורים עבורם אוספים נתונים בבנק העולמי, ולכן לא נכללה בדירוג הרשמי.

 

 

אנדורה אנדורה צילום: moveabroadnow

 

יש לציין גם שהנתונים לא בהכרח מעודכנים, ואין מידע רלוונטי אחרי 2016, כך שייתכן שהדירוג הממשי מעט שונה. מצבה של איסלנד לדוגמה קרוב לוודאי שהשתפר, שכן מבקרים בה 2.2 מיליון תיירים בשנה, כך שיש שישה תיירים לכל תושב, אך לפי הנתונים שבהם השתמשו בדירוג היחס עומד על 3.1 תיירים לכל תושב.

 

 

 

דו"ח נפרד שפרסמה מועצת התיירות העולמית, מצביע על חשיבות ההכנסות מתיירות לערים. כך למשל התיירות מייצגת כ-50% מהתמ"ג של קנקון במקסיקו, כשבמרקש התיירות אחראית ל-מיותר מ-30% מהתמ"ג ובמקאו ל-30%. יתרה מכך, כ-40% מתושבי קנקון עובדים בתעשיית התיירות, יותר מאשר בכל עיר אחרת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x