$
משפט

מומחה ביטוחי בריאות תובע 8 מיליון שקל מאתר וובי

שמיר קמינסקי, בעל חברת יודר השקעות, טוען כי לא קיבל תמורה על ייעוץ שסיפק להקמת מיזם ביטוחי בוובי להשוואת פוליסות ביטוחי בריאות של מבוטחים בחברות הביטוח השונות

ליטל דוברוביצקי 16:0807.11.18

לבית המשפט המחוזי מרכז הוגשה השבוע תביעה בסך 8 מיליון שקל נגד וובי סוכנות לביטוח. התביעה הוגשה על ידי מומחה ביטוחי הבריאות, שמיר קמינסקי וחברת יודר השקעות שבשליטתו, בטענה שלא קיבל תמורה על ייעוץ שסיפק להקמת מיזם ביטוחי בוובי.  

 

 

קמינסקי הוא דמות ידועה בעולם ביטוחי הבריאות והסיעוד בישראל. בעבר שימש בין היתר יו"ר ההנהלה של קופת חולים לאומית וככותב פוליסות וכתבי שירות לחברות ביטוח. על רקע מומחיותו והידע שלו בתחום ביטוחי הבריאות, נטען בכתב התביעה, נחתם בין קמינסקי וחברה בשליטתו לבין וובי הסכם שבמסגרתו הוא התחייב לספק לוובי שירותי ייעוץ במיזם ביטוחי השוואתי וחדשני שפיתחה.

 

עניינו של המיזם היה להשוות פוליסות ביטוחי בריאות של מבוטחים, אשר יבצעו פנייה פשוטה באתר האינטרנט של וובי, באמצעות מסירת שם ותעודת הזהות, ואשר במסגרתה הם ימסרו לוובי הרשאה לבצע בדיקה של פוליסות ביטוחי בריאות שלהם בחברות הביטוח השונות.

 

"וובי התחייבה לשלם לקמינסקי 20% מהכנסות המיזם"

 

על פי הנטען, באמצעות שימוש בידע הנרחב של קמינסקי בתחום, וובי בנתה מערכת מחשב חכמה אשר ידעה לבדוק ולהשוות את פוליסת ביטוח הבריאות של המבוטח ולהציע לו פוליסה מיטיבה בחברה אחרת, ככל תימצא כזו, וזאת הן מבחינת התנאים והן מבחינת היקף הפרמיה החודשית.

 

 

 צילום: שאטרסטוק

 

בנוסף, ידעה המערכת הממוחשבת להציע פוליסה מיטיבה למבוטחים חדשים. עוד נטען כי במסגרת ההסכם שנכרת בין הצדדים, ובתמורה לשירותים שהעניק קמינסקי לטובת פיתוח המיזם, כמו גם שירותיו השוטפים, ככל שיידרשו, לאחר תחילת הפעלתו, וובי התחייבה לשלם לחברה של קמינסקי 20% מהכנסות המיזם. מחויבותה של וובי לתשלום היתה, לכל הפחות, לתקופה של 5 שנים מהרגע שבו יעלה המיזם לאוויר, כאשר בתום 5 שנים תהא וובי רשאית להפסיק את ההתקשרות עם קמינסקי.

 

בתביעה נטען כי במשך למעלה משנתיים סיפק קמינסקי את שירותיו לטובת פיתוח המיזם של וובי, שבסופם פותחה תכנת מחשב אשר סיפקה לטענתו שירותי השוואה ובחינה של פוליסות ביטוחי בריאות. בתקופה זו, נטען, חדל קמינסקי ממרבית מעיסוקיו האחרים, והשקיע את מרבית זמנו ומרצו בפיתוח המיזם. והנה, למרבה הפליאה, נטען בתביעה שהוגשה באמצעות עורכי הדין בעז בן צור ואברהם אברהמוף, לאחר תום תקופה של שנתיים ימים, הודיעה וובי לקמינסקי בהחלטה חד צדדית כי היא "מקפיאה" את המיזם. וכך, בתום למעלה משנתיים ימים של עבודה מאומצת, נטען בכתב התביעה, החליטה וובי, הלכה למעשה, לבטל את המיזם, וכתוצאה מכך - גם להפר את ההסכם שנכרת עם קמינסקי, מבלי שהיא משלמת לו תמורה בגין שירותיו.טרם הוגש כתב הגנה.

 

מוובי נמסר: "החברה סבורה שהתביעה משוללת יסוד, ובטוחה שכך גם ייקבע בסופו של ההליך".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x