תיירות

אייסלנדאייר רוכשת את WOW air ב-18 מיליון דולר

העסקה עשויה להפוך את החברה לכוח משמעותי בשוק הטיסות הטרנס אטלנטי. WOW היא חברת תעופה מוזלת, שהודיעה אשתקד כי תציע טיסות מישראל לאיסלנד – ומשם ליעדי המשך בארה"ב

שירות כלכליסט 11:4906.11.18
חברת התעופה האיסלנדית אייסלנדאייר הודיעה על כוונתה לרכוש את יריבתה המקומית WOW air. עסקת המניות עשויה להפוך את החברה לכוח משמעותי בשוק הטיסות הטרנס אטלנטי. לפי סוכנויות הידיעות רויטרס, שווי העסקה עומד על 18 מיליון דולר, זאת בהתבסס על מחיר הסגירה של מניית איסלנדאייר ביום שישי, בעוד שבפיננשל טיימס דיווחו כי מדובר על 25 מיליון דולר.

 

עם זאת, העסקה עוד צריכה לזכות באישור בעלי המניות של איסלנדאייר והרגולטורים.

 

לפי הודעה שפרסמה איסלנדאייר, המותגים ימשיכו לפעול בצורה עצמאית. WOW היא חברת תעופה מוזלת, שבשנים האחרונות מציעה טיסות מארה"ב לאירופה בעלות נמוכה של 99 דולר לכיוון אחד. בשנה שעברה הודיעה החברה כי תציע טיסות מישראל לאיסלנד – ומשם ליעדי המשך בארה"ב במחירים זולים של כ-150 דולר, אולם ביולי הודיעה כי תעצור את הקו החל מנובמבר. הטיסות אמורות לשוב לסדרן בקיץ הבא.

  

מטוס של איסלנדאייר מטוס של איסלנדאייר צילום: בלומברג

  

 

מטוס של  WOW air מטוס של WOW air

 

"בשנים האחרונות בנתה לעצמה WOW מותג חזק ונהנתה מהצלחה גדולה בשווקים של החברה מאיסלנד לצד השני של האוקיינוס ובחזרה", מסר המנכ"ל הזמני של איסלנדאייר בוגי נילס בוגסון. "יש הזדמנויות רבות לחפיפה בין החברות, אך כל אחת תמשיך לפעול תחת המותג שלה". עוד הוסיף כי תעשיית התיירות עומדת בלבה של הכלכלה האיסלנדית, ולפיכך חשוב לשמור על תדירות טיסות למדינה וממנה.

 

שתי החברות האיסלנדיות משתמשות בשדה התעופה קפלביק ברייקיאוויק כמטה המרכזי שלהן. ביחד הן מחזיקות בנתח של 3.8% משוק הטיסות הטרנס אטלנטי. "WOW היא היריבה העיקרית של איסלנדאייר והרכישה קרוב לוודאי שתוביל לעלייה בתעריף הממוצע ולשליטה טובה יותר על התפוסה בשוק לאיסלנד וממנה", הגיב על העסקה האנליסט אריון בנקי מחברת המחקר האיסלנדית Elvar Ingi Moller.

 

מייסד WOW והבעלים היחידים של החברהף סקולי מוגנסן, שיקבל 272 מיליון מניות באיסלנדאייר, מסר בתגובה כי העסקה תחזק את התחרותיות הבינלאומית של החברה. לחברה 14 מטוסי אירבוס A320 ועוד 3 מטוסי A330. לאחרונה היא נקלעה לקשיים בשל עליית מחירי הנפט וירידת מחירי הכרטיסים. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x