משפט

על המדף: ביהמ"ש אישר להציע את כים ניר למכירה

חברת התעופה המפעילה בין היתר את טייסת הכיבוי של ישראל נכנסה באחרונה להקפאת הליכים בשל חובות של 25 מיליון שקל

ליטל דוברוביצקי 17:4405.11.18

למכירה: קבוצת כים ניר המפעילה את טייסת הכיבוי של מדינת ישראל. בית המשפט המחוזי מרכז אישר היום (ב') לנאמנת כים ניר, עו"ד ניצה פוזנר להציע למכירה את החברות בקבוצת כים ניר המצויות בהקפאת הליכים.

 

 

הנאמנת ציינה בבקשה שהגישה לשופטת עירית וינברג נוטוביץ, כי "נוכח חוסר הוודאות בו מצויים העובדים בימים אלה וההשלכות הטמונות בחוסר וודאות זה על תפקודה התקין של החברה ובהינתן, שעסקינן בחברה שליבת עיסוקה היא טיסות - תחום הדורש ריכוז ומיקוד מרביים מצד העוסקים במלאכה - סבורה הנאמנת כי יש לפעול לפרסום מידי של הצעה להציע הצעות לרכישת החברות ו/או פעילותן".

 

 

עו"ד ניצה פוזנר עו"ד ניצה פוזנר צילום: עמית שעל

 

 

בית משפט אישר הבקשה. יש להעריך כי כבר השבוע תפורסם מודעה למציאת רוכשים לחברות הקבוצה. "כלכליסט" חשף כי כים ניר נכנסה להליך של הקפאת הליכים בסוף אוקטובר בשל חובות ש לכ-25 מיליון שקל.

 

 

מטוס כיבוי של כים ניר מטוס כיבוי של כים ניר צילום: מאיר אזולאי

 

 

החברות בקבוצה מעסיקות כ-120 עובדים. מדובר בקבוצה הפועלת מזה כ-60 שנה בתחום התעופה (וכוללת את החברות כים-ניר ניהול שרותי תעופה ונתיבי אוויר, כים-ניר שרותי תעופה וכים -ניר בדק מטוסים), ומשמשת כיום כיחידה הלאומית לכיבוי אווירי באמצעות טייסת כיבוי (14 מטוסים מסוג אייר טרקטור).

 

הבעלים של החברה הוא אלכסנדר אכטמן (בן 90). לקבוצה חוב בסך של כ8 מיליון שקל לבנק אגוד, 6 מיליון שקל לנושים רגילים וכ-10 מיליון שקל לנושים בדין קדימה. את החברה מייצגים עוה"ד יריב שיישינובסקי וכרמי ליבוביץ ממשרד קנולר. את העובדים מייצגים עוה"ד גלילה ואלון הורנשטיין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x