$
משפט

פרסום ראשון

המשטרה: תשתית ראיות לעבירות מרמה של בעלי השליטה בג'נרל טרייד

פלטפורמת הסחר בבורסה בארה"ב שקרסה בחודש מאי חייבת כ-30 מיליון שקלים ל-400 סוחרים. במפלג הונאה של מחוז ת"א חקרו חשד שדוד רוז ושותפו שגיא קדם משכו מיליוני שקלים לשימושם האישי מחשבון בבנק ברקליס שאליו הועברו כספי הסוחרים. התיק עבר לבחינת הפרקליטות

תומר גנון 13:3701.11.18

המשטרה סיימה לחוקר את קריסת ג'נרל טרייד, פלטפורמת הסחר בבורסה בארה"ב, וסבורה שיש תשתית ראיות מספקת להעמיד לדין את בעלי השליטה דוד רוז (רוזנצוויג) ושגיא קדם, בין היתר על ביצוע עבירות מרמה. כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

 

 

החקירה הפלילית התמקדה בין היתר בשימושים אישיים שעשו רוז וקדם במיליוני שקלים מכספי הסוחרים שהועברו לחשבון בבנק ברקליס. במפלג הונאה של מחוז ת"א שחקר את הפרשה העבירו לפני כשבועיים את הממצאים לבחינת פרקליטות מחוז ת"א (פלילי), על מנת שתכריע אם להגיש כתבי אישום בפרשה.

 

 

דוד רוז, בעלי  ג'נרל טרייד דוד רוז, בעלי ג'נרל טרייד צילום מסך יוטיוב

 

ג'נרל טרייד שקרסה בחודש מאי השנה חייבת כ-30 מיליון שקלים לכ-400 סוחרים. מהדו"חות שהוגשו לבית המשפט על ידי המנהל המיוחד שמונה לנכסי החברה, עו"ד עדי פיגל, עולה שבעלי השליטה הודו בחקירתם בפניו כי כספי הלקוחות מעולם לא הופקדו בחשבונות נפרדים, וכן שהם עשו שימשו בכ-5 מיליון דולר להשקעות שונות שבוצעו בחו"ל ונרשמו על שמם באופן אישי.

 

"מדובר בפרשה חמורה ביותר של פשיעה כלכלית בשיטת הפירמידה", כתב עו"ד פיגל בדו"ח שהגיש בעבר לבית המשפט, "וזאת – בין אם בעלי השליטה התכוונו מראש לגנוב כספי לקוחות (טענה המוכחשת על ידם) ובין אם לגרסת בעלי השליטה 'נעשו טעויות עסקיות, משיקולים לא נכונים: ערבוביה בין הכספים של לקוחות לרווחים של החברות, ושימוש בחלק מהכספים כדי לממן את הפעילות של החברות".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x