משפט

המאיירת דניאלה לונדון-דקל בתביעה לביהמ"ש: הפסדתי כספי ירושה אצל אורן קובי

המאיירת ובעלה, ד"ר משה דקל, תובעים את משרד עוה"ד ארדינסט-בן נתן שלטענתם נתן "חותמת כשרות" לפעילות חברת הנדל"ן אדמה של קובי החשוד בגניבה ומרמה. בני הזוג השקיעו 1.2 מיליון שקל בפרויקט בצפון ת"א. משרד ארדינסט-בן נתן: "בני הזוג העבירו כספים ל'אדמה' במקום לחשבון הנאמנות של משרדנו מאחורי גבינו"

תומר גנון 11:4428.10.18

המאיירת דניאלה לונדון-דקל ובעלה רופא הילדים ד"ר משה דקל, תובעים 1.54 מיליון שקל ממשרד עוה"ד ארדינסט-בן נתן בטענה שנתן "חותמת כשרות" לעסקאות שביצע בכספם בעל השליטה בחברת הנדל"ן אדמה שקרסה, אורן קובי, החשוד בהונאת משקיעים. כך עולה מתביעה שהגישו בשבוע שעבר בני הזוג, ושלושה תובעים נוספים, לבית המשפט המחוזי בת"א. חמשת התובעים דורשים פיצוי כולל של 3.3 מיליון שקלים ממשרד עורכי הדין.

 

 

 

על פי כתב התביעה, חלק מהכספים שהשקיעו בני הזוג דקל בחברת הנדל"ן אדמה, שיוצגה לטענתם בעבר על ידי משרד ארדינסט-בן נתן, הם כספי ירושה שקיבלה לונדון-דקל מאמה נירה לונדון שנפטרה בשנת 2010. את הכספים, כ-1.2 מיליון שקל, השקיעה בשנת 2015 לונדון-דקל בפרויקט הנדל"ן 3700 בצפון ת"א בעצת בעלה.

 

קובי נעצר בחודש יולי 2016 על ידי מפלג הונאה של מחוז ת"א בחשד לביצוע עבירות גניבה, מרמה, מס והלבנת הון בהיקף של כ-20 מיליון שקלים. תיק החקירה בענייניו נמצא בבחינה בפרקליטות מחוז ת"א (פלילי).

 

"ניצול לרעה של אמון"

 

"התובעים הינם אנשים פרטיים", נכתב בתביעה שהוגשה על ידי עוה"ד ברק בר-שלום וראומה נבו-נגר, "אשר נחשפו לפרסומים המטעים מטעם אדמה וחיפשו מקום השקעה בטוח ואמין. הם מצאו עצמם ברשת קורים שנתוותה סביבם על ידי נציגי אדמה, בשיתוף פעולה עם משרד ארדינסט-בן נתן, תוך שהם הולכו שולל אחר הבטחות שווא ומצגי שווא. מכל אחד מהתובעים הוצאו מאות אלפי שקלים, תוך ניצול לרעה של אמון שנתנו במצגים שנפרשו בפניהם, וההסתמכות המתחייבת על היושרה, האמינות והמוניטין של הנתבעים".

 

 

דניאלה לונדון-דקל דניאלה לונדון-דקל צילום: יובל חן

 

התביעה מגוללת את סיפור ההשקעה. "בשנת 2015 חיפש ד"ר דקל היכן להשקיע את כספי הירושה שקיבלה דניאלה לונדון-דקל לאחר פטירת אמה, ובתוך כך ניתקל בידיעות ופרסומי אדמה בעיתונות הכתובה על פרויקט 3700 בת"א. ד"ר דקל הינו רופא בהכשרתו, מעולם לא עסק בנדל"ן, וחפץ בהשקעה במקום בטוח ואמין. הוא התרשם במיוחד מהליווי המקצועי לפרויקט, אותו אדמה דאגה לציין בכל פרסומיה, ובפרט מהליווי במשפטי של משרד עו"ד ארדינסט-בן נתן המכובד והידוע".

 

"מרכיב מרכזי בהחלטתו של להשקיע במתחם 3700 עם אדמה, נבע מכך שהתובע רצה להשקיע בעסקה שכבר התגבשה ומלווה מבחינה משפטית על ידי עו"ד מהשורה הראשונה בארץ. משרד ארדינסט הוצג כמי שמלווה את העסקה מראשיתה ועד סופה, רישום הקרקע על שמו, וכי אין לו מה לחשוש והוא מצוי בידיים נאמנות ובטוחות".

 

"לצורך השכנוע הסופי", נטען, "ד"ר דקל הובל על ידי נציגי אדמה למשרדי ארדינסט-בן נתן, כאשר נציגי אדמה מדגישים בפניו שוב ושוב כי אין מה לחשוש וכספי השקעתו מובטחים". על פי התביעה לד"ר דקל הובטח גם כי יוכל לבטל השקעתו תוך 4 חודשים. הוא ביקש להמתין עם החתימה מספר ימים כדי שגם אישתו תגיע לחתום איתו, אולם לטענתו "הופעלו עליו לחצים פסיכולוגיים לחתום מיידית כדי 'לא לפספס את העסקה ולאבד זכויות', ולאחר מכן לצרף את אישתו".

 

 

אורן קובי אורן קובי צילום: עמית שעל

 

ד"ר דקל אכן חתם על ההסכם בנוכחות עו"ד מטעם משרד ארדינסט-בן נתן, ומסר המחאה ראשונה של 40 אלף שקל.על פי כתב התביעה, בהמשך הגיעו ד"ר דקל ואישתו שוב למשרדי ארדינסט- בן נתן, ולאחר שנמסר להם שהעסקה כבר התממשה ונסגרה, שאין להם מה לדאוג, שכספם מובטח כיאות והם יוכלו לקבלו חזרה אם העסקה לא תממש, הם מסרו שתי המחאות נוספות על סך 1.16 מיליון שקלים בסך הכל. "התובע התבקש להותיר את שם הנפרע בהמחאה פתוח כי 'יש חותמת' וכל זאת בנוכחותו של עו"ד מטעם משרד ארדינסט-בן נתן", נטען.

 

"בתחילת שנת 2016 התובע יצר קשר עם משרד עו"ד לברר את התקדמות העסקה, ואז נמסר לו לתדהמתו, כי הם אינם מייצגים עוד את אדמה, והוא הופנה ישירות אליה לברר מידע. עוד נמסר לו לתדהמתו על ידי עו"ד רן שפרינצק מטעם משרד ארדינסט-בן נתן כי הוא אינו מופיע כלל ברשימת הלקוחות של הפרויקט. כל זאת הגם שההסכם נערך על ידי המשרד ובעידודו, כאשר כתב הנאמנות הוא בין בני הזוג לחברת הנאמנות של המשרד וייפוי הכוח נתנו לטובת המשרד".

"טענות חסרות שחר"

 

ממשרד ארדינסט, בן נתן טולידאנו ושות' נמסר: "מדובר בטענות חסרות שחר שאין להן כל בסיס עובדתי או משפטי. התובעים, שמעולם לא יוצגו על ידי משרדנו, העבירו כספים לחברת 'אדמה' במקום לחשבון הנאמנות של משרדנו, מאחורי גבינו ובניגוד גמור להוראותיו המפורשות של החוזה שהוכן על ידי משרדנו. התביעה היא דוגמא מובהקת לחיפוש חסר תום לב אחר כיס עמוק, והדברים יתבררו בבית המשפט".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x