$
משפט

פרסום ראשון

הסדר טיעון למנהל השקעות שמעל בכספי לקוחותיו: 46 חודשי מאסר בפועל

מוטי כהן, שניהל ללא רישיון תיקי השקעה לכ-80 לקוחות מדרום הארץ, יודה ויורשע במסגרת ההסדר בגניבה של כ-3 מיליון שקל מכספיהם, וזאת לאחר שהבטיח להם תשואות חריגות. ההסדר כולל הסכמה על קנס, בגובה שיקבע בית המשפט, אולם אינו כולל פיצוי ללקוחות

תומר גנון 16:5824.10.18

מנהלי תיקי ההשקעות מוטי כהן יודה ויורשע בביצוע עבירות גניבה, תרמית ני"ע ומס וירצה עונש מאסר בפועל של 46 חודשים. כך עולה מהסדר טיעון בין הפרקליטות לכהן, שבמסגרתו הוא יודה בין היתר בשליחת יד בכספם של לקוחותיו בהיקף של כ-3 מיליון שקלים. ההסדר כולל הסכמה על קנס, בגובה שיקבע בית המשפט, אולם אינו כולל פיצוי ללקוחות.

 

על פי כתב האישום שהוגש בחודש שעבר לבית המשפט המחוזי בת"א, כהן המתגורר בישוב להבים שבדרום, וחברו הקרוב ליעם ישראל, התקשרו בשנים 2013 – 2015 בהסכמי ניהול תיקים מול כ-80 משקיעים שונים, וניהלו את תיקיהם ללא רישיון.

 

במהלך גיוס הלקוחות הציג כהן, המיוצג על ידי עו"ד רונן עדיני, מצגי שווא שכללו בין היתר הבטחות לשיעורי תשואה חריגים. במהלך ניהול התיקים, שלחו כהן וחברו ישראל את ידם בכספי מרבית הלקוחות, תוך שביצעו כ-2,400 עסקאות עצמיות ומתואמות בין חשבון שבשליטתם לבין חשבונות הלקוחות.

 

 

 צילום: ביגסטוק

 

על מנת להסתיר את ההפסדים שנגרמו בחשבונות הלקוחות, ביצעו הנאשמים אלפי עסקאות עצמיות ומתואמות נוספות בין חשבונות המשקיעים השונים, תוך שיצרו רווחים זמניים למשקיעים שהפסידו את כספם על חשבונם של משקיעים אחרים.

 

לפי כתב האישום, השניים השתמשו בין היתר גם בחשבונו של עוז פיינר, נאשם נוסף בפרשה, לשם הסתרת מקורם של הרווחים האסורים. במסגרת זו, יצרו רווחים תרמיתיים לחשבונו של פיינר והורו לו על העברתם לידיהם במזומן או בהעברות בנקאיות תוך שהשאירו בידיו עמלה.

 

על פי כתב האישום, כהן וישראל לא דיווחו למס הכנסה על רווחיהם התרמיתיים מן הפעילות העסקית שתוארה לעיל. בנוסף, ישראל, אשר היה פושט רגל בתקופה הרלבנטית, הסתיר מן המנהל המיוחד את רווחיו התרמיתיים וכן את שותפותו עם כהן בחברות שבאמצעותן פעלו.

 

כתב האישום הוגש על ידי עו"ד עידן שוורץ ועו"ד ניר סרי ממחלקת ני"ע בפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x