רכב

מבחני בטיחות חדשים: מכוניות המימן של יונדאי ומרצדס זכו לציון גבוה של חמישה כוכבים

מכונית המימן יונדאי NEXO - זכתה לציון מלא של חמישה כוכבים וכן גם מאזדה 6 ולקסוס ES החדשה זכו לציונים מרביים של חמש נקודות

תומר הדר 14:3124.10.18

ארגון הבטיחות האירופי EURONCAP מפרסם היום את תוצאותיהם של מספר מבחני ריסוק שנערכו לדגמים חדשים, הכוללים לראשונה מכונית מונעות במימין. רוב הדגמים הללו מיועדים להגיע גם לשוק הרכב הישראלי.

 

הדגם הראשון שנבחן על ידי הארגון הוא מכונית המימן יונדאי NEXO - שזכתה לציון מלא של חמישה כוכבים. בניגוד למכונית "רגילה"- ה-NEXO מצוידת בין היתר במאגר מימן וסוללה חשמלית, מה שעשוי להגדיל את מורכבותה של המכונית מבחינה בטיחותית. לפי הארגון ה- NEXO הפגינה חוסן גבוה במבחן הריסוק.

 

מבחן ריסוק של מרצדס בנץ A-Class מבחן ריסוק של מרצדס בנץ A-Class

 

לצד היונדאי נבחנה גם מרצדס A קלאס - המרצדס ה"בסיסית" ששיווקה בישראל החל רק לפני כשבוע. גם המרצדס זכתה לציון גבוה של חמישה כוכבים, בין היתר הודות להימצאן של מערכות בטיחות מקוריות (בדגם שנבחן על ידי הארגון) ולמידה גבוהה של ידידות להולכי רגל - כלומר הולכי רגל אינם מיועדים להיפגע קשות במידה וה A קלאס תפגע בהם פיזית. לצידן, גם מאזדה 6 ולקסוס ES החדשה זכו לציונים מרביים של חמש נקודות.

 

לעומת המכוניות שזכו לציונים המרביים - שלושה רכבים אחרים זכו לציון חלקי של ארבעה כוכבים: מדובר בשלושה רכבים מסחריים - סיטרואן ברלינגו החדש ו"אחיו", פיג'ו ריפטר ואופל קומבו.

 

מבחן ריסוק של לקסוס ES מבחן ריסוק של לקסוס ES

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x