$
משפט

פרשת השוחד במשרד התחבורה: המשטרה הקפיאה 200 אלף שקל לדרור גנון

הקפאת הכספים נועדה לחילוט עתידי של הרכוש, במידה שיוגש כתב אישום נגד גנון והוא יורשע; מ"מ ראש הרשות הארצית לתחבורה ציבורית חשוד שקיבל שוחד בשווי מאות אלפי שקלים

תומר גנון 14:1424.10.18

פרשת השוחד במשרד התחבורה: המשטרה הקפיאה 200 אלף שקל בחשבונות בבנק יהב של מ"מ ראש הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, דרור גנון, ואישתו אורלי. הקפאת הכספים היא לצורך חילוט עתידי של הרכוש במידה שיוגש כתב אישום נגד גנון והוא יורשע.

 

החקירה נגד גנון נפתחה בתחילת החודש, בחשד שקיבל שוחד בשווי מאות אלפי שקלים ממשפחת סלע מנהריה, שבבעלותה חברת האוטובוסים אפיקים, ומאיש העסקים סעיד עפיפי מנצרת. החקירה מתמקדת בשלושה כיוונים.

 

הכיוון הראשון הוא חשד שעפיפי, בעל השליטה (75%) בחברת סיטי לדור מנצרת העוסקת בתחום הבנייה, ומי שנמצא בקשרי היכרות וידידות ארוכי שנים עם גנון, רכש בכ-100 אלף שקל וילונות ומנורות לביתו החדש של גנון בנווה אילן.

 

גנון מצדו, כך עולה ממסמכים שנחשפו ב"כלכליסט", לקח חלק בדיונים בנושאים הקשורים לקבוצת עפיפי שלבכיריה קשרי משפחה עם סעיד עפיפי, כשהוא מצוי בניגוד עניינים לכאורה. גנון טען בחקירתו שהחזיר את הכסף לעפיפי, ועפיפי הציג לחוקרים חשבוניות שהוציא לגנון ולטענתו מוכיחות שקיבל את הכסף בחזרה.

 

הכיוון השני בחקירה שהוא בני משפחת סלע מנהריה, שבבעלות אביהם אמנון סלע נמצאת חברת האוטובוסים אפיקים, שילמו תוספת של כ-18 אלף שקל במזומן לגילי אונגר, מעצב פנים שעובד עם חברת סלע בינוי שבשליטתם. זאת לאחר שהמעצב התלונן על כך שגנון לא שילם את מלוא שכרו כשעיצב את ביתו בנווה אילן.

 

גנון נמצא בקשרי חברות עם אחד מבני המשפחה, ערן סלע האחראי על תחום התחבורה בקבוצת סלע. על פי החשד, מי שהעביר את המזומן לאונגר כדי לכסות את החוב לכאורה של גנון, הייתה אם המשפחה שוש סלע.

 

דרור גנון דרור גנון צילום: אוראל כהן

 

בתמורה לתשלום, כך החשד, גנון סייע לחברת אפיקים לזכות במכרזים לקווים רווחיים, ואישר סבסוד של תגבור קווים. בני משפחת סלע מכחישים ששילמו לאונגר כסף. גנון הכחיש בחקירה שידע על בקשה כזאת שהפנה המעצב למשפחת סלע. שוש סלע הכחישה ששילמה כספים לאונגר כדי למחוק חוב של גנון.

 

כיוון החקירה השלישי הוא שגנון משך 150 אלף שקל מכרטיס האשראי של קבלן תקשורת, אוהד שחר, שהתקין מצלמות בביתו בנווה אילן. גנון טוען שכרטיס האשראי היה אצלו ברשות, ושהשיב את הכסף לקבלן. הוא נחקר בשל כך גם בחשד להונאה בכרטיס חיוב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x