$
משפט

צו הקפאת הליכים לטייסת הכיבוי כים ניר; העובדים התחייבו לא לשבות יומיים

צו הקפאת הליכים הוא למשך 60 יום. עו"ד ניצה פוזנר מונתה כנאמנת ותגיש תוכנית הבראה בתוך חודש. נדחתה בקשת העובדים למנות את שלמה נס כנאמן

ענת רואה 15:5523.10.18

שופטת בית המשפט המחוזי מרכז עירית וינברג נוטוביץ הורתה לפני שעה קלה על צו הקפאת הליכים למשך 60 יום נגד חברת כים ניר, המשמשת כטייסת הכיבוי של מדינת ישראל. השופטת מינתה את עו"ד ניצה פוזנר כנאמנת של החברה בהקפאת הליכים. בדיון הוסכם כי העובדים בינתיים ימנעו מצעדי שביתה, כפי שאיימו לעשות מאחר שלא קיבלו שכר כבר חודשיים. ההימנעות משביתה תהיה בתוקף בשלב זה למשך יומיים, ואם העניין לא יפתר – יתקיים דיון נוסף בפני השופטת מחרתיים (ה').

 

 

 

 

החברה פועלת כ-60 שנה בתחום התעופה ומשמשת כטייסת הכיבוי של מדינת ישראל. היא מעסיקה 120 עובדים. החברה פנתה בשבוע שעבר בבקשה למתן צו הקפאת הליכים ופירטה כי הבקשה מוגשת לאור משבר תזרימי אליו נקלעה, שנוצר בשל עיכובים בהשלמת עסקה למכירת השליטה בקבוצה ובשל גריעת כשרותו המשפטית של בעל השליטה ומינוי אפוטרופוסים לרכושו בשל מצבו.

 

החברה עצמה לא הציעה שמות של אף מועמד מטעמה לשמש כנאמן שלה אלא ציינה שלאור נהליו החדשים של הכנ"ר, הכנ"ר ימליץ על מועמדים ובית המשפט בוחר מתוכם. עובדי החברה הגישו בקשה משלהם וביקשו למנות את עו"ד שלמה נס.

 

לדיון התייצבה עו"ד רותי מזרחי, מנהלת מחוז תל אביב בכונס הרשמי. נוכחותה האישית של מזרחי בדיונים נדירה ביותר. מזרחי הגיעה מצויידת בשמות של 5 בעלי תפקיד אותם הציעה למנות: עו"ד צורי לביא, עו"ד דורית לוי טילר, רו"ח עליזה שרון, עו"ד ניצה פוזנר ועו"ד יצחק יונגר. לא הוסבר מדוע דווקא הם הוצעו, ובפרט כשחלק מהמועמדים אינם לכאורה בעלי ניסיון מתאים לטיפול בהפעלה מורכבת של חברה.

 

 

מטוס כיבוי אש של כים ניר מטוס כיבוי אש של כים ניר צילום: מאיר אזולאי

 

נציגת הכנ"ר התנגדה למינוי שאותו ביקשו עובדי החברה, עו"ד נס. נס הוא בעל ניסיון בהפעלות מורכבות ולדברי עו"ד גלילה הורנשטיין שמייצגת את העובדים, בעת ששקל הכנ"ר על מי להמליץ, הוא הגיע למסקנה שנס מתאים מאחר שאינו עסוק כעת בתיק מורכב וגדול. נס שימש בעל תפקיד בתיק קלאבמרקט, אגרקסקו ומעריב.

 

"קיבלתי רשות מעו"ד נס להגיד מה שאני אומרת", אמרה עו"ד הורנשטיין. "גם הכנ"ר סבר שעו"ד נס מתאים לתיק ואף ביקש לצרפו לרשימה המומלצת, אולם שנודע לכנ"ר שאנו ביקשנו אותו בבקשה למינוי זמני, הסיר הכנ"ר את עו"ד נס מרשימת המומלצים. מדוע?".

 

 

מסוק של כים ניר מסוק של כים ניר צילום: אפי שריר

 

השופטת וינברג נוטוביץ קבעה שמאחר שבבקשה לא התבקש מינוי ספציפי של בעל תפקיד, הוצעו 5 שמות על פי נוהליו החדשים של הכנ"ר ומתוכם היא החליטה לבחור בניצה פוזנר.

 

בהחלטה נכתב כי ניתן צו הקפאת הליכים למשך 60 ימים. פוזנר קיבלה סמכויות לנהל את החברה בתקופת ההקפאה וכן לנהל מו"מ עם הנושים לצורך גיבוש הסדר או מכירת החברה. תוכנית הבראה תוגש בתוך 30 יום.

 

בפרוטוקול כתבה עוד השופטת כי נרשמת הסכמת העובדים באמצעות באת כוחם לפיה בשלב זה לא יממשו את זכותם לפי טענתם לשבות, וזאת עד לדיון שיתקיים אם יהיה בכך צורך בעוד יומיים. עד אז תנסה הנאמנת למצוא פתרון לעובדים שלא קיבלו את שכרם עבור ספטמבר ואוקטובר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x