$
משפט

עובדי מפעל הדלתות "דור דיזיין" מבקשים למנות לו מפרק זמני

לטענת העובדים, החברה שלה חובות בסך 5 מיליון שקל, פיטרה אותם בתחילת השבוע וכי כל נכסי החברה נמכרו או "הוברחו לערערה או אום אל פאחם"

ענת רואה 13:1022.10.18

כ-20 עובדים במפעל הדלתות דור דיזיין פנו הבוקר (ב') לבית המשפט המחוזי בנצרת בבקשה למנות בדחיפות מפרק זמני לחברה.

 

עו"ד אופיר רונן עו"ד אופיר רונן

העובדים טוענים שהמפעל הפסיק לעבוד לפני כ-10 ימים ויש להסמיך מפרק זמני שיתפוס את כל נכסי החברה הנמצאים במשרדי המפעל בקיבוץ מסילות ובבית שאן. לטענת העובדים ייתכן שניתן להמשיך להפעיל את החברה ולהמשיך להעסיק את עובדיה.

 

חברת ח.נ. דור דיזיין תעשיות עוסקת בעיצוב ויצור דלתות כניסה ודלתות פנים של המותג "דור דיזיין". המפעל של החברה ממוקם בקיבוץ מסילות ובאזור התעשייה הצפוני בבית שאן. לחברה יש מספר זכיינים באשדוד, בני ברק, גדרה, סכנין, באר שבע וקרית אתא.

 

לטענת העובדים המיוצגים בידי עו"ד אופיר רונן, חובות החברה מסתכמים ב-5 מיליון שקל לפחות וכל העובדים פוטרו בתחילת השבוע שעבר. החברה לא שילמה לעובדים את משכורת ספטמבר 2018 למעט מקדמה של 3,000-2,000 שקל ששולמה לכל עובד. העובדים טוענים שלחברה אין כסף לשלם להם את שכר מחצית אוקטובר ויתר הזכויות המגיעות להם וכי כל המכונות שהיו בקו היצור של החברה "הוברחו לערערה או אום אל פאחם", החברה

מכרה את כל המלאים שלה והמנכ"ל המליץ לעובדים לפתוח בהליכי פירוק על מנת שהמוסד לביטוח לאומי ישלם לעובדים את הכספים המגיעים להם.

 

העובדים מבקשים שכמפרק זמני ימונה עו"ד מיכאל חינצ'ין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x