משפט

דיווח: המשטרה ממליצה להגיש כתבי אישום בפרשת הצוללות

חברת החדשות: כשנתיים לאחר חשיפת הפרשה מגישה המשטרה לפרקליטות המלצה להעמיד לדין באשמת שוחד את דוד שמרון, אבריאל בר יוסף, אליעזר צ'ייני מרום ודוד שרן. עו"ד יצחק מולכו לא יועמד לדין

שירות כלכליסט 21:3115.10.18

שנתיים אחרי חשיפת פרשת הצוללות (תיק 3000) מגישה המשטרה לפרקליטות המלצות להעמיד לדין באשמת שוחד של עשרות מיליוני דולרים ארבעה מעורבים בפרשה - אנשי ביטחון בכירים ומקורביו של ראש הממשלה. כך נחשף הערב (ב') במהדורה המרכזית של חברת החדשות.

 

 

המשטרה תפרסם את המלצותיה לציבור. על פי גורם בכיר יש לכך חשיבות יתרה כי "זו אחת מפרשיות השחיתות החמורות שנחקרו במשטרה על שוחד ומעשי מרמה ברכש הביטחוני של מדינת ישראל".

 

חקירת המשטרה שבוצעה בלהב 433 נמשכה שנה ו-8 חודשים. את רוב החשודים שנחקרו בפרשה ממליצה המשטרה להעמיד לדין - עורך הדין דוד שמרון, אבריאל בר יוסף, לשעבר ממלא מקום ראש המועצה לביטחון לאומי, האלוף במיל' אליעזר צ'ייני מרום, לשעבר מפקד חיל הים ודוד שרן, לשעבר ראש הסגל ומנהל לשכת ראש הממשלה נתניהו.

 

מימין: אליעזר צ'ייני מרום, אבריאל בר יוסף, דוד שמרון ודוד שרן מימין: אליעזר צ'ייני מרום, אבריאל בר יוסף, דוד שמרון ודוד שרן צילום: גדי קבלו, שאול גולן, גיל נחושתן, דנה קופל

 

 

מי שלא יועמד לדין הוא יועצו הבכיר של ראש הממשלה, עו"ד יצחק מולכו.

 

בנוסף יהיו עוד כמה נחקרים שאף אותם תמליץ המשטרה להעמיד לדין, אבל במעורבות פחותה בפרשה.

 

המשטרה מסתמכת בהמלצותיה על אלפי מסמכים, קלטות ועדותו של החשוד המרכזי בפרשה, איש העסקים מיקי גנור, שזכה במעמד של עד מדינה.

 

פרקליטו של בר-יוסף, עו״ד ז'ק חן, מסר: "מכיוון שלנו לא הודיעו דבר, כל שנותר לראות הוא האם הידיעה מדויקת ואז המסקנה העצובה תהיה שמדובר בעוד בהדלפה לא חוקית ממי שאמון כביכול על המשמר והציות לחוק. על כל פנים, תא"ל בדימוס בר יוסף דוחה בתוקף את החשדות נגדו ובטוח שבסופו של יום האמת תצא לאור".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x