$
משפט

שקד: "משרד המשפטים יחליט בנוגע לאפי נוה בשבועות הקרובים"

לדבריה במפגש המנכ"לים מועדון האחד עשר, "אני מציעה שכולם ייקחו רגע נשימה, אין כרגע ישיבה של הוועדה למינוי שופטים"; השר קרא בכנס: "לא אתערב במיזוג עשר ורשת"

עמרי מילמן 14:4711.10.18

"אני מציעה שכולם ייקחו רגע נשימה, אין כרגע ישיבה של הוועדה למינוי שופטים. שוחחתי עם אנשי משרדי, הם אמרו שייקבלו החלטה בנוגע לתיק בשבועות הקרובים". כך אמרה היום שרת המשפטים איילת שקד מפגש המנכ"לים "מועדון ה-11" שעורכת חברת סינאל כאשר נשאלה האם יו"ר לשכת עורכי הדין אפי נוה יוכל להמשיך להיות חלק מהוועדה למינוי שופטים. "בכל מקרה הוא הודיע שלא יגיע לישיבה של הוועדה אם תתקיים בינתיים".

 

נוה נחקר בשבוע שעבר בחשד לקבלת דבר במרמה ועבירות על חוק הכניסה לישראל. זאת לאחר שניסה לסייע לאזרחית ישראל לעבור את ביקורת הדרכונים מבלי להחתים את דרכונה.

 

 

 

שקד התייחסה לצעדים שקידמה במטרה לצמצם "תביעות טורדניות" כדבריה. ביניהן "אגרות על תובענות ייצוגיות. המהלך אולי הכי קשה כשרת המשפטים. לשכת עורכי הדין מאד התנגדה, אנחנו רואים שאגרות כן צומצמו". וכן "סדר בתקנות סדר דין אזרחי שמעודד הטלת הוצאות. הנשיא לשעבר אשר גרוניס, ניסה לעודד הטלת הוצאות והוא זה בצוות שיטמיע את התקנות. אני מקווה שהשופטים יבינו את המסר, כשרת משפטים אני לא יכולה לפסוק בעצמי".

 

 

איילת שקד, שרת המשפטים איילת שקד, שרת המשפטים צילום: עמית שעל

 

קרא: "לא אתערב במיזוג עשר ורשת"

 

שר התקשורת איוב קרא התייחס לסוגיית מיזוג ערוץ עשר ורשת לו מתנגדת הרשות השנייה ואמר "אני לא מתערב בסוגיית המיזוג של ערוץ 13 וערוץ 14 (עשר ורשת), יש מועצה שהיא מחליטה מקצועית. זה נושא מקצועי, אני עוקב אחרי הדברים, מצפה שייגמר הכי מהר שאפשר, אקצה שבועיים כדי שהסוגיה תהיה מאחורינו. אני ער לבעיית העובדים בערוץ עשר, אני לא חושב שצריך לכבות ערוצים בישראל. זה עסקים כלכליים, אני לא נכנס לכיס לגבי איך לנהל. לא אתן שאף אחד יתעסק בזה".

 

איוב קרא, שר התקשורת איוב קרא, שר התקשורת צילום: עמית שעל

 

עוד אמר בעקבות שאלות על מערכת היחסים שלו עם ראש הממשלה נתניהו, לאור ניגודי העניינים בהם נתון האחרון בתחום התקשורת, ואמר כי "מה רע בלהיות נאמן? זה מוצר מאוד מבוקש היום. אני מאמין שאתה עובד בחברה או בתנועה או בכל מוסד אחר, מוסד הנאמנות צריך להיות לנגד עיניך.

 

"לעצם השאלה אני יושב כמעט כל יום עם ראש הממשלה, אחד הבודדים בממשלה, לא זיהיתי אצלו שהוא רוצה ללכת לבחירות. מאז שמונתי לשר התקשורת ראש הממשלה לא דיבר איתי על תקשורת, מדברים על פוליטיקה, מדברים על האזור, לקדם את התהליך המדיני באזור בעיקר במדינות הסוניות. אני לוקח חלק למרות הגיחוך והזלזול כאילו זה נחלתו של צד אחד להביא שלום. תהיה בקרוב תוכנית של הנשיא טראמפ. כל מה שייאמר בנושא הזו הוא חשאי. משאלת הלב שלי זה להביא שלום למדינת ישראל".

 

במהלך הכנס התייחס שר החינוך נפתלי בנט להשתלבות החרדים בחברה ואמר: "אני אופטימי מאוד, זה ייקח לדעתי דור, יש לעתים התנגדות של המנהיגות. אם לא נתנפל על החרדים, אם לא נתעסק כל היום בגיוס, זה פחות חשוב, צה"ל לא רוצה את חסידי גור. אם נטפל בהשכלה שלהם, ביכולת התעסוקה שלהם, נמצא את עצמנו במדינה פורחת עוד 20 שנה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x