$
משפט

הפרקליטות סגרה מחוסר אשמה את התיק נגד גל הירש בפרשת פינוי הנפלים בראשל"צ

במסגרת הפרשה, עלו חשדות באשר לאופן זכיית דיפנסיב שילד, חברה בבעלותו של הירש, במכרז לפינוי נפלים בחוף ראשון לציון. כעת טוהר שמו של הירש ושל שלושה חשודים נוספים - דרור שכנאי, יוסף אדם ויניב אדם. במקביל הודיעה הפרקליטות כי היא שוקלת להעמיד לדין את יועצתו של ראש עיריית ראשל"צ לימור ברזילי ואת מעוז איגר, בעלי חברת אופק

תומר גנון 19:5907.10.18

הפרקליטות סגרה מחוסר אשמה את תיק החקירה נגד תא"ל (במיל') גל הירש, בעל השליטה בחברת הייעוץ הביטחוני דיפנסיב שילד, בפרשת פינוי הנפלים בראשל"צ. הירש נחקר בפרשה בחשד לביצוע עבירות שוחד ומרמה. גם תיק החקירה נגד שלושה חשודים נוספים – דרור שכנאי, יוסף אדם ויניב אדם - נסגר מחוסר אשמה. מדובר בתיק חקירה אחד מתוך שניים שבהם נחקר הירש כחשוד.

 

 

 

במקביל הודיעה הפרקליטות ללימור ברזילי, יועצת לראש עיריית ראשל"צ ומנהלת פרויקט הנפלים, וכן למעוז איגר, בעלי חברת אופק, כי נשקלת העמדתם לדין בכפוף לשימוע בגין עבירת מרמה והפרת אמונים בקשר להתקשרות העירייה עם החברה שביצעה את פרויקט פינוי הנפלים.

 

גל הירש גל הירש צילום: טל שחר

  

עו"ד גיורא אדרת עו"ד גיורא אדרת צילום: אוראל כהן

 

 

עו"ד טל שפירא עו"ד טל שפירא צילום: יח"צ

 

 

במסגרת החקירה, אשר נחשפה בשלהי שנת 2015, עלו חשדות הנוגעים לאופן זכייתן של דיפנסיב שילד, חברה בבעלות עודד שכנאי, גל הירש ואחרים, וחברת אופק, בבעלותו של מעוז איגר, בהליך מכרז לפינוי הנפלים בחוף ראשון לציון.

 

על פי כתבי החשדות, לימור ברזילי, אשר שימשה כאמור כיועצת לראש עיריית ראשון לציון ומנהלת פרויקט פינוי הנפלים, פעלה תוך ניגוד עניינים לקידום טובת חברת אופק בפרויקט. בין היתר, ברזילי העבירה לידי איגר מידע פנימי מהותי למכרז, לרבות האומדן של העירייה בדבר מחיר הפרויקט ואף פעלה על מנת להעביר לחברה עבודות נוספות הקשורות בפרויקט פינוי הנפלים, תוך קידום פטור מחובת מכרזים, והגדלת היקף ההתקשרות עם העירייה.

 

פרקליטיו של הירש, עוה"ד גיורא אדרת וטל שפירא, מסרו בתגובה: "אנחנו מברכים על החלטת הפרקליטות לסגור את התיק כנגד הירש בעילה של חוסר אשמה, באופן שיש בו כדי לנקות את הירש מכל בדל של חשד שיוחס לו לשווא בנושא זה. אנו מביעים תקווה כי החלטה כזו תתקבל בהקדם גם בחקירה הנוספת התלויה מעל לראשו של הירש ללא כל הצדקה, למעלה משלוש שנים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x