$
משפט

המשטרה: אין ראיות לעבירות שוחד בפרשת השופטת גרסטל

בתום החקירה ולאחר שישב במעצר 8 ימים, הודיעה היום המשטרה על המלצתה לסגור את התיק נגד היועץ האסטרטגי אלי קמיר: "אין תשתית ראיות לטענות שהועלו נגדו"

תומר גנון 18:3004.10.18

המשטרה סבורה כי אין תשתית ראיות לביצוע עבירות שוחד בפרשת השופטת בדימוס הילה גרסטל. כך עולה מהודעת המשטרה שהודיעה היום על סיום החקירה והעברת התיק לפרקליטות. במסגרת הפרשה נחקרו כחשודים יועץ התקשורת לשעבר של משפחת נתניהו, ניר חפץ, שחתם מאז על הסכם עד מדינה, והיועץ האסטרטגי אלי קמיר.

 

קמיר וחפץ נעצרו ונחקרו בחודש מרץ בחשד לביצוע עבירות של קשירת קשר לעשות פשע והצעה או הבטחת שוחד. היום, עם תום החקירה בפרשה, ולאחר שבמהלכה נשלח קמיר למעצר של 8 ימים, הודיעה המשטרה כי אין ראיות לחשדות שנבדקו והיא המליצה לסגור את התיק נגד קמיר. 

 

השופטת בדימוס הילה גרסטל
השופטת בדימוס הילה גרסטל צילום: נמרוד גליקמן

 

קמיר, המיוצג על ידי עוה"ד שרון קליינמן-סופר ומיכאל נאור, אישר בחקירתו שקידם את מועמדותה של גרסטל לתפקיד היועץ המשפטית לממשלה, אולם הכחיש שתיווך בהעברת הצעת שוחד. ככל הידוע גרסה דומה מסר גם חפץ במסגרת הסכם עד המדינה.

 

על פי הודעת המשטרה, "תחילתו של התיק במידע שהגיע ואשר נתמך בראיות, ולפיהם בשלהי שנת 2015 הוצע לשופטת הילה גרסטל, באמצעות אלי קמיר וניר חפץ, לקדם את מינויה למשרת היועמ"ש לממשלה, וזאת בתמורה להתחייבותה של השופטת בדימוס גרסטל לגנוז תיק חקירה שהיה תלוי אותה עת, ובכך להטות את הליך הבחירה לטובת המועמדת.

 

"תיק החקירה בו דובר הוא תיק מעונות רה"מ בו נחקרה כחשודה רעיית ראש הממשלה, ובינתיים התיק הבשיל ובגין ממצאי החקירה החליט היועץ המשפטי לממשלה להגיש נגד רעיית ראש הממשלה ואח' כתב אישום לבית המשפט השלום בירושלים.

 

"במהלך החקירה עלו ממצאים נוספים אשר הציגו את הדברים בצורה שונה מאשר במידע ובראיות הראשוניים. לאחר בחינת התשתית הראייתית שנאספה, משטרת ישראל סבורה כי ממצאי החקירה אינם מבססים תשתית ראייתית לביצוע החשדות המתוארים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x