בארץ

כצפוי: עיריית ת"א עתרה לבג"ץ נגד החלטת כץ שלא לבנות בשבת את גשר יהודית

גשר יהודית הוא מעבר קצר להולכי רגל מעל נתיבי איילון שהעבודות עליו נמרחות כבר 8 שנים. בהוראת שר התחבורה העבודות הוקפאו לאחרונה לעוד חצי שנה ללא נימוק

ליאור גוטמן 14:3603.10.18

עיריית תל אביב-יפו הגישה היום (ד') עתירה לבג"ץ נגד שר התחבורה ישראל כץ וחברת נתיבי איילון. זאת לאחר שעד היום, למרות פניות חוזרות ונשנות ובקשות הארכה של משרד התחבורה, לא הובהר לעירייה מדוע המשרד החליט לעצור את עבודות הקמת הגשר בשבת.

 

גשר יהודית הוא מעבר קצר של הולכי רגל באורך 110 מטר שיחבר בין רחוב יהודית ורחוב יגאל אלון. תכנון הגשר, כמו גם העבודות עליו, נמרחים מאז 2010.

 

 

באוגוסט האחרון עיריית תל אביב תכננה לסגור את נתיבי איילון לתנועה לצורך הנחת קורות, אולם בהוראת שר התחבורה ישראל כץ העבודות הוקפאו לתקופה של חצי שנה. כץ ספג ביקורת על כניעה לחרדים שדרשו שלא לבצע עבודות בשבת, אולם כץ מצידו נימק את ההקפאה ברצון לחשמל את מסילת הרכבת בתל אביב בדיוק במועד העבודות על גשר יהודית, מה שיחייב את להשלים את בניית גשר הולכי הרגל רק עמוק בשנת 2019.

 

הכנות לבניית גשר יהודית מעל נתיבי איילון הכנות לבניית גשר יהודית מעל נתיבי איילון צילום: תומי הרפז

 

עתירת העירייה לבית המשפט כוללת בקשה למתן צו ביניים המשעה את החלטת שר התחבורה לעכב או להפסיק את העבודות על גשר יהודית ומחייב את נתיבי איילון להמשיך את העבודות לביצוע הגשר כמתוכנן עד להכרעה בעתירה זו.

 

"העיכוב בבניית הגשר והסחבת גורמים נזקים כבדים לתושבי העיר תל אביב-יפו ולמטרופולין. ומשכך אין בכוונת העירייה להמתין עוד והוחלט על פניה לערכאות משפטיות", אומרים בעירייה. זאת בלי להזכיר שראש העירייה חולדאי נמצא בישורת האחרונה של מסע בחירות מוניציפאלי, כך שנושא העבודות ושמירת צביונה החילוני של העיר עשוי לשרת אותו בקלפי כבר בסוף החודש.

 

שר התחבורה ישראל כץ מסר בתגובה: "כשמצבו של חולדאי בסקרים מחמיר, היוזמות מתרבות. במקום לאפשר את קידום מיזמי התחבורה הציבורית החשובים המעוכבים על ידו, ראש עירית ת״א חולדאי שוב מציף את עניין הגשר הפוליטי ערב הבחירות לרשויות המקומיות. חברת נתיבי איילון תפעל להקמת הגשר בעיתוי ובאופן המתאימים, ועל פי מדיניות משרד התחבורה- למתן קדימות להשלמת קו הרכבת החשמלית הישיר מירושלים לת״א, ולצמצום הפגיעה בציבור".

 

טרם התקבלה תגובת נתיבי איילון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x