משפט

חשד: ספקי רכיבים לתע"א הבטיחו אחוזים לעובדים בתמורה להטיית מכרזים

המשטרה עצרה הלילה שני חשודים, אב ובנו, בחשד למתן שוחד והבטחת טובות הנאה לעובדים בתעשייה האווירית. מעצרם של השניים הוארך בשישה ימים

תומר גנון 15:1303.10.18

שופט בית משפט השלום ראשל"צ, גיא אבנון, האריך היום (ד') בששה ימים את מעצרם של אב ובנו שסיפקו רכיבים של התעשייה האווירית בחשד לניסיון למתן שוחד לעובד החברה הביטחונית בתמורה לזכייה במכרזים.

 

האב מנהל מפעל שבבים והבן מנהל במפעל נעצרו אתמול בלילה. "מדובר במי שעל פי החשד שיחד עובד התעשייה האווירית על מנת לקדם אינטרסים כלכליים שלו", כתב השופט בהחלטתו. "עיינתי בחומרי החקירה וקבעתי שיש חשד סביר הקושר את החשוד באופן משמעותי יותר. הונחה לפני רשימה ארוכה של פעולות חקירה". השופט דחה את בקשתו של החשוד לאיסור פרסום שמו, אולם עיכב את הפרסום עד מחר בצהריים.  במסגרת הפרשה נעצר חשוד נוסף.

 

 

אב ובנו חשודים במתן שוחד אב ובנו חשודים במתן שוחד צילום: שאטרסטוק

 

 

במסגרת ההבטחות לטובות הנאה, על פי החשד, השניים הבטיחו לעובדים בתע"א אחוזים מכל עסקה שאלה יטו עבורם במסגרת המכרז.

 

על פי הודעת המשטרה, הבוקר פתחה היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית (יאחב"ל) בלהב 433 בחקירה גלויה על תהליכי רכש בחברות ביטחוניות. החקירה מתנהלת בשיתוף עם הממונה על הביטחון במשרד הביטחון (המלמ"ב) ובליווי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

 

מהתעשייה האווירית נמסר: "החקירה החלה ביוזמת התעשייה האווירית, שהעבירה את ממצאיה בנושא לגורמים הרלוונטיים. נכון לעכשיו לא ידוע לחברה על חשדות כנגד מי מעובדיה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x