$
משפט

הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד שני מנהלי השקעות על ביצוע עבירות של תרמית בני"ע

כתב האישום מייחס למוטי כהן וליעם ישראל עבירות של תרמית בניירות ערך, גניבה בידי מורשה, קבלת דבר במרמה ועבירות איסור הלבנת הון. על פי כתב האישום, השניים הציגו מצגי שווא ללקוחות שכללו בין היתר הבטחות לשיעורי תשואה חריגים ואף שלחו את ידם בכ-3 מיליון שקל מכספי הלקוחות

תומר גנון 14:2813.09.18
הפרקליטות הגישה היום (ה') לבית משפט המחוזי בת"א כתב אישום נגד מנהלי תיקי ההשקעות מוטי כהן וליעם ישראל על ביצוע עבירות גניבה, ני"ע ומס. כתב האישום מייחס לכהן וישראל עבירות של תרמית בניירות ערך, גניבה בידי מורשה, קבלת דבר במרמה, עבירות מס הכנסה, עבירות איסור הלבנת הון ועבירות על פי פקודת פשיטת רגל.

 

בנוסף, כתב האישום מייחס לישראל גם עבירות של הצעת שוחד וניסיון לשידול בשוחד של אלפי שקלים לפקיד בסניף בנק מזרחי-טפחות בב"ש. זאת בתמורה לכך שיימנע מלהעביר המלצה שלילית לאחראים עליו על אישור הלוואה שרצה ישראל.

 

כתב אישום נגד שני מנהלי תיקי השקעות כתב אישום נגד שני מנהלי תיקי השקעות

 

 

על פי כתב האישום, מוטי כהן וחברו הקרוב ליעם ישראל התקשרו בשנים 2013 – 2015, בהסכמי ניהול תיקים מול כ-80 משקיעים שונים וניהלו את תיקיהם ללא רישיון ניהול תיקים. במהלך גיוס הלקוחות, הציגו מוטי כהן וליעם ישראל מצגי שווא שכללו בין היתר הבטחות לשיעורי תשואה חריגים. במהלך ניהול התיקים, שלחו מוטי כהן וליעם ישראל את ידם בכ-3 מיליון שקלים מכספי מרבית הלקוחות, תוך שביצעו כ-2,400 עסקאות עצמיות ומתואמות בין חשבון שבשליטת החשודים לבין חשבונות הלקוחות.

 

על מנת להסתיר את ההפסדים שנגרמו בחשבונות הלקוחות, ביצעו הנאשמים אלפי עסקאות עצמיות ומתואמות נוספות בין חשבונות המשקיעים השונים, תוך שיצרו רווחים זמניים למשקיעים שהפסידו את כספם על חשבונם של משקיעים אחרים.

 

לפי כתב האישום, השניים השתמשו בין היתר גם בחשבונו של עוז פיינר, נאשם נוסף בפרשה, לשם הסתרת מקורם של הרווחים האסורים. במסגרת זו, יצרו רווחים תרמיתיים לחשבונו של פיינר והורו לו על העברתם לידיהם במזומן או בהעברות בנקאיות תוך שהשאירו בידיו עמלה.

 

על פי כתב האישום, מוטי כהן וליעם ישראל לא דיווחו למס הכנסה על רווחיהם התרמיתיים מן הפעילות העסקית שתוארה לעיל. בנוסף, ליעם ישראל, אשר היה פושט רגל בתקופה הרלבנטית, הסתיר מן המנהל המיוחד את רווחיו התרמיתיים וכן את שותפותו עם כהן בחברות שבאמצעותן פעלו.

 

כתב האישום הוגש על ידי עו"ד עידן שוורץ ועו"ד ניר סרי ממחלקת ני"ע בפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה), ונחקר על ידי מחלקת חקירות מודיעין ובקרת מסחר ברשות ניירות ערך בסיוע של מחלקת חקירות מס הכנסה מחוז ירושלים ומחלקת חקירות של הכונס הרשמי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x