$
תיירות

חוק חדש בפירנצה - אסור לאכול ברחוב; הקנס 500 יורו

החוק החדש אוסר על אכילה בארבעת הרחובות שחוצים את המרכז ההיסטורי של העיר ונועד לצמצם את הלכלוך והצפיפות במקום

שירות כלכליסט 21:0006.09.18
חוק חדש בפירנצה עלול להקשות על התיירים הרבים המסתובבים בעיר ומעדיפים לאכול תוך כדי תנועה כדי לא לפספס אף אטרקציה. החוק, שנכנס לתוקף מידי, אוסר על אכילה ברחובות, במדרכות ובכניסה לבתים במרכז ההיסטורי של העיר. הקנס על העבירה, שתקפה בשעות 15:00-12:00 ושוב ב-22:00-18:00 עומד על 150-500 יורו (174-580 דולר).

 

 

החוק חל בארבעת הרחובות שחוצים את המרכז של האזור ההיסטורי בעיר: ויה די נרי, פאלאצו דלי אופיצי, ויה דלה נינה ופיאצה דל גראנו. הוא נכנס לתוקף שנה לאחר שראש העיר דריו נארדלה הורה למנקי הרחובות להציף במים את המדרגות של שני אתרים היסטוריים, ביניהם בזיליקת סנטה קרוצ'ה שבה נמצאים הקברים של מיכאלאנג'לו, גלילאו ומקיאוולי, זאת במטרה למנוע מאנשים לנשנש עליהם.

תיירים בפירנצה תיירים בפירנצה צילום: papercitymag

 

 

החוק נועד לעזור לצמצם את רמות הלכלוך והצפיפות. בוויה דה נרי לדוגמה שוכנים שני דוכני אוכל פופולאריים במיוחד: חנות הסנדוויצים All'Antico Vinaio והגלידריה ג'לטריה די נרי, אך אין להם מספיק מקומות ישיבה לכל המבקרים, לכן רבים מעדיפים להזמין ולאכול ברחובות הסמוכים. אולם, מכיוון שמדובר ברחובות צרים ועמוסים בעוברים ושבים, זה מוביל לכך שקשה מאד להתנייד בהם.

 

החוק החדש יישאר בתוקף עד ינואר. בעלי החנויות באזור המדובר התבקשו לתלות שלטים באיטלקית ובאנגלית המזהירים את המבקרים שייקנסו אם יפרו את החוק. "אנא כבדו את התושבים, הסוחרים והעובדים ברחוב הזה", כתוב עליהם בכתב בצבע אדום בולט. מתנדבים יפטרלו ברחובות בשעות המדוברות כדי לוודא שהחוק נשמר. "אם התיירים יתנהגו בפירנצה כפי שהם מתנהגים בבית, הם תמיד יהיו רצויים פה, במיוחד אם הם מעוניינים לטעום את מנות האוכל המיוחדות שלנו", הסביר נארדלה.

 

פירנצה אינה העיר הראשונה שפונה לחוק בניסיון להתמודד עם התיירים הרבים. כך למשל, ברומא אסור לאכול ולשוט במזרקות, וכן לרחוץ בהן חיות מחמד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x