$
משפט

צרות נוספות לשיכון ובינוי: הפעם בגואטמלה

לפי החשדות, סולל ובונה אינטרנשיונל (SBI), שמרכזת את הפעילות הקבלנית של שיכון ובינוי בחו"ל, וחברות נוספות, העבירו לשר התקשורת והתשתיות לשעבר אלחנדרו סיניבאלדי שוחד במזומן ודרך חברות קש במקלטי מס

רן אברמסון 06:5203.09.18

את פרשת השוחד לכאורה שבה מעורבת שיכון ובינוי בגואטמלה חוקרת הפרקליטות המקומית בשיתוף עם הוועדה הבינלאומית נגד שחיתות בגואטמלה (CICIG) — גוף שפועל בחסות האו"ם.

 

לפי החשדות, סולל ובונה אינטרנשיונל (SBI), שמרכזת את הפעילות הקבלנית של שיכון ובינוי בחו"ל, וחברות נוספות, העבירו לשר התקשורת והתשתיות לשעבר אלחנדרו סיניבאלדי שוחד במזומן ודרך חברות קש במקלטי מס. לפי החשד, במהלך 2009, 2013 ו־2014 העבירה שיכון ובינוי לסיניבאלדי תשלומי שוחד בהיקף של 6.1 מיליון דולר, ובתמורה הוא דאג לכך שהיא תזכה במכרזים לסלילת ארבעה כבישים מהירים במדינה.

 

שרי אריסון, בעלת השליטה בשיכון ובינוי שרי אריסון, בעלת השליטה בשיכון ובינוי צילום: יח"צ

 

חברות אחרות שמעורבות בפרשה, שבמסגרתה כבר נעצרו שבעה חשודים, שילמו לכאורה לשר לשעבר שוחד בהיקפים קטנים יותר שנעו בין 450 אלף דולר ל־1.1 מיליון דולר.

 

על רקע ההתפתחויות האלו, ביום שישי האחרון הודיע נשיא גואטמלה ג'ימי מוראלס לאו"ם כי אין בכוונתו להאריך את המנדט של CICIG, ושסמכויות הארגון יעברו לרשויות במדינה. מוראלס עצמו חשוד בקבלת שוחד בדמות מימון בחירות לא מוצהר של מיליון דולר ב־2015.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x