משפט

נתניהו, אחרי שנחקר 4 שעות: "תיק 4000 קרס סופית"

רה"מ נחקר ככל הנראה בפעם האחרונה, והפעם החקירה התמקדה בתיק בזק-וואלה, העוסק במערכת היחסים בין נתניהו לאלוביץ'. לאחריה נמסר מטעמו של נתניהו: "הסיקור לא השתנה, ולכן תיק 4000 מתפורר"

ynet 16:1217.08.18
חוקרי המשטרה הגיעו הבוקר (יום ו') למעונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו כדי לחקור אותו בפרשת בזק-וואלה, המכונה תיק 4000. החקירה נמשכה כארבע שעות. ככל הנראה זו הפעם האחרונה שהחוקרים מגיעים למעון ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים על-מנת לסגור את הקצוות האחרונים בחקירה. בזמן שהחוקרים נכנסו למעון, הפגינו מחוץ לשער אזרחים שקראו לראש הממשלה להתפטר מתפקידו - בשל החשדות נגדו.

 

  

בהמשך נמסר מטעמו של ראש הממשלה כי "אחרי החקירה הוא בטוח שתיק 4000 קרס סופית. הנתונים מוכיחים באופן חד משמעי שהסיקור על נתניהו ב'וואלה' בתקופת אלוביץ' נותר שלילי כפי שהיה כש'וואלה' היה בבעלותו של עמוס שוקן, ולא השתנה כהוא זה כשנתניהו נהיה שר תקשורת. לעומת זאת, דווקא שרי תקשורת אחרים, לאחר כניסתם לתפקיד, הם שזכו לזינוק אדיר בסיקור חיובי - לא רק ב'וואלה', אלא גם בכלי תקשורת מרכזיים בישראל. איש אינו טוען, ובצדק, שיש בכך פסול מסוים. אבל דווקא אצל נתניהו שיפור כזה לא היה, ולכן גם מן הטעם הזה תיק 4000 מתפורר".

 

נתניהו נתניהו צילום: אלכס קולומויסקי

 

תיק 4000 עוסק במערכת היחסים שבין נתניהו לאיש העסקים ובעלי בזק שאול אלוביץ'. על פי החשד, הפכו קשרי החברות בין נתניהו לאלוביץ' למערכת יחסים של "תן וקח", וסחפו איתם שורה של מקורבים ובכירים לשורה של חשדות בעבירות שוחד וקבלת דבר מרמה.

 

על פי החשד, ה"דיל" שבו מעורבים החשודים בפרשה כלל מתן הטבות מפליגות לחברת בזק, שהניבו הון רב לבעל השליטה בחברה. זאת נעשה בתמורת לסיקור מחמיא לבני הזוג נתניהו באתר "וואלה", שבשליטתו של אלוביץ'.

 

כפי שנחשף ב-ynet וב"ידיעות אחרונות" בשבוע שעבר, במרכז הפרשה ניצבת פגישה שהתקיימה לבקשתו של אלוביץ' במעון ראש הממשלה, בסמוך להחלטת מועצת הכבלים והלוויין בעניין מיזוג החברות בזק ו-yes. למרות ששני הצדדים מכחישים בתוקף את קיומה של הפגישה, בידי החוקרים ראיות כי היא אכן עסקה בנושא זה.

 

 

נתניהו נחקר גם בחודש שעבר. החקירה הקודמת, שנמשכה כחמש שעות, נערכה בידי חוקרי רשות ניירות ערך ולהב 433. מטעמו של נתניהו נמסר לאחר החקירה הקודמת, כי "בפני ראש הממשלה לא הוצג היום שום דבר חדש. ראש הממשלה נתניהו מעולם לא עשה עסקה עם שאול אלוביץ' תמורת סיקור אוהד".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x