$
משפט

פרשת הכספים הקואליציוניים: העליון דחה את כניסת דאוד גודובסקי לכלא ב-4 חודשים

גודובסקי נידון ל-7 שנות מאסר, לאחר שהורשע במסגרת הסדר טיעון בעבירות שוחד והלבנת הון. הוא ערער לעליון בטענה שהמדינה הפרה את הסכם הטיעון שנחתם עמו, כי דינו נגזר בחוסר סמכות וכי גזר הדין הוא קיצוני

נעמי צורף 13:1309.08.18
שופט בית המשפט העליון מני מזוז החליט היום (ה') לקבל את בקשתו של דאוד גודובסקי, ראש מטה ישראל ביתנו לשעבר  ומי שהורשע  בפרשת הכספים הקואליציוניים, לעיכוב כניסתו לכלא והחליט לדחותה ב-4 חודשים לדצמבר. ההחלטה התקבלה לאור הסכמת המדינה וגודובסקי צפוי להתייצב לריצוי עונשו ב-19.12.

 

 

 

בחודש יוני האחרון נגזר על גודובסקי עונש  של 7 שנות מאסר, לאחר שהורשע במסגרת הסדר טיעון בעבירות שוחד והלבנת הון.

 

 

דאוד גודובסקי דאוד גודובסקי צילום: עמית שעל

 

לפני כשבועיים הגיש גודובסקי ערעור לבית המשפט העליון באמצעות באי כוחו, עוה"ד אורי קורב ואסף בנמלך ממשרד טולצ'ינסקי שטרן מרציאנו כהן לויצקי ושות'.

 

בערעור נטען כי המדינה הפרה את הסכם הטיעון שנחתם עמו, כי דינו נגזר בחוסר סמכות, בניגוד לחוק וכי גזר הדין הוא קיצוני שחורג מכל רמת ענישה. בערעור מבקשים באי כוחו של גודובסקי לזכות אותו מטעמים של הגנה מן הצדק, להתיר לו לחזור בו מהודאתו ולנהל את חפותו בהתאם לחוק. זאת בטענה כי לאורך ההליך המדינה התנהלה ברשלנות וכן פעלה להטעותו, מה שגרם לו לנזק בלתי הפיך בהכרעת גזר הדיון.

 

מטעם של באי כוחו של גודובסקי, עוה״ד אורי קורב ואסף בנמלך ממשרד טולצ'ינסקי שטרן מרציאנו כהן לויצקי ושות' נמסר: "בכוונתנו להגיש בקשה להחשת דיון בערעור כדי שההחלטה בעניין תתקבל לפני ריצוי העונש השגוי. המאשימה הפרה את הסכם הטיעון מולו ופגעה קשות בזכויותיו הבסיסיות ואנו סמוכים ובטוחים כי העוול יתוקן על ידי בית המשפט העליון״.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x