משפט

במקום עיקול בסך 100 מיליון שקל: הערת אזהרה על שתי דירות של אילן בן דב

כך עולה מבקשה שהגיש לבית המשפט עו"ד אופיר נאור המשמש כבעל תפקיד בחברת סקיילקס של בן דב שנקלעה לחדלות פירעון; שווי שתי הדירות בת"א - 55 מיליון שקל

נעמי צורף 22:1230.07.18

במקום עיקול של 100 מיליון שקל ירשום איש העסקים אילן בן דב הערת אזהרה על שתי דירות בבעלותו ששווין מוערך ב-55 מיליון שקל, כך עולה ממסמך הבנות שהוגש היום (ב') לבית המשפט המחוזי בתל אביב, וממתין לאישור בית המשפט. הדירות ממוקמות ברחוב יהודה הלוי בעיר והן שייכות לחברת יהודה הלוי 16 שבבעלותו של בן דב. אחת מהן היא דירת טריפלקס. המסמך הוגש על ידי עו"ד אופיר נאור המשמש כבעל תפקיד מטעם בית המשפט בחברת סקיילקס קורפוריישן בבעלות בן דב, שנקלעה לחדלות פירעון וכתוצאה מכך הוצא צו עיקול זמני על נכסיו.

 

 

 

לפני כשבועיים הגיש בן דב בקשה לבית המשפט לבטל צו עיקול זמני לנכסיו בהיקף 100 מיליון שקל בטענה כי יש לו בחשבון הבנק 92 מיליון שקל במזומן. שלוש חברות בשליטתו של בן דב (סאני, סקיילקס וטאו) נקלעו בעבר להליכי חדלות פרעון והסדרי חוב, אך בבקשתו כתב כי הוא איש אמיד מאוד, עתיר נכסים ומזומנים. עו"ד נאור הגיש ביוני 2017 תביעה ב-250 מיליון שקל נגד בן דב ובכירים בסקיילקס וטען כי התרשלו, גרמו לפגיעה בקופת החברה הציבורית וביכולתה לעמוד בפירעון התחייבויותיה למחזיקי האג"ח שהובילו בסופו של דבר להסדר ואובדן כספי ניכר לחברה ולנושים.

 

 

אילן בן דב אילן בן דב צילום: אוראל כהן

 

את הצורך במתן צו עיקול ביסס נאור על הטענה שהיזם משה חוגג רכש מגרש של 5 דונם בכפר שמריהו מידי בן דב, תמורת 70 מיליון שקל, ויש חשש בין היתר שבן דב יבריח נכסים. בבקשה לביטול צו עיקול שהגיש בן דב באמצעות עו"ד רון ברקמן הוא טוען שאין כל עילה להטיל עליו עיקולים כבדים כאלה. לטענתו בשנה שחלפה ממועד הגשת התביעה ועד לבקשת העיקולים לא חל כל שינוי שעשוי היה להצדיק את הגשת בקשת העיקול.

 

על פי ההסכם בין הצדדים, חברת סקיילקס תהיה זכאית לדרוש מינוי של שמאי מוסכם אשר בן דב יישא בעלויותיו. "אם יתברר כי ישנו פער בין השווי הכולל אשר הוערך על ידי בן דב, לבין השווי הכולל אשר הוערך על ידי השמאי המוסכם, ימציא בן דב בטוחה משלימה שתוסכם על ידי הצדדים, בין שתהיה זו דירה נוספת או אחרת, ובין שתהיה זו בטוחה אחרת".

 

 

 

במידה שתתקבל התביעה כנגד בן דב כתב ההתחייבות יעמוד בתוקפו עד פירעון מלוא החבות שתיפסק כנגדו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x