שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

איילת שקד אפי נווה החלו בסיורים במשרדי עורכי הדין

את המסע החלו במשרדים הגדולים. עו"ד איל רוזובסקי, שותף ב'מיתר', ביקר את חוק הלאום: "מקומם לראות שחוק הלאום כפי שאושר בכנסת אינו מתייחס כלל להיותה של מדינת ישראל מדינה דמוקרטית ואין התייחסות בחוק לזכויות האזרחים הלא יהודיים במדינה"

שירות כלכליסט 15:2029.07.18

שרת המשפטים איילת שקד וראש לשכת עורכי הדין אפי נווה החלו בסיורים במשרדי עורכי הדין, במטרה להבין את עבודת עורכי הדין ברמת השטח, את הקשיים, את הממשקים עם בתי המשפט, השופטים והרגולטורים.

 

 

 

שקד ונווה החלו את המסע דווקא במשרדים הגדולים, מייצגי האלפיון הכלכלי העליון, אולם נווה הודיע שבהמשך ייערכו ביקורים בהם יישמעו ויילמדו גם הקשיים שמטרידים את המשרדים הקטנים יותר. עד כה ביקרו השניים במשרדים הבאים: הרצוג פוקס נאמן; מיתר, ליקוורניק, גבע, לשם, טל; גולדפרב-זליגמן; ובשיבולת. הביקורים המתוכננים הבאים הם ב'פישר, בכר, חן, וול, אוריון וב'פירון'.

 

 

מימין: עו"ד אייל רוזובסקי, עו"ד אפי נווה, איילת שקד ועו"ד רלי לשם מימין: עו"ד אייל רוזובסקי, עו"ד אפי נווה, איילת שקד ועו"ד רלי לשם צילום: אביב חופי

 

המפגשים מתחלקים לשניים - תחילה השרה מקשיבה ואחר כך עונה לשאלות. בביקורה ב'מיתר', שמעה השרה סקירה מראש המשרד עו"ד דני גבע ומהשותפים הבכירים ואח"כ, המפגש עם כ-100 מעורכי הדין במשרד והשיבה על שאלות בנושא חוק הלאום, חוק הפונדקאות ופסקת ההתגברות.

 

עו"ד איל רוזובסקי, שותף ב'מיתר', ולשעבר מועמד לשיפוט בבית המשפט העליון ביקר את חוק הלאום: "מקומם לראות שחוק הלאום כפי שאושר בכנסת אינו מתייחס כלל להיותה של מדינת ישראל מדינה דמוקרטית ואין התייחסות בחוק לזכויות האזרחים הלא יהודיים במדינה."

 

על כך השיבה השרה שקד: "אין דרמה גדולה בחוק הלאום אלא שהוא מצהיר על האופי היהודי של המדינה מבלי לשנות דבר ומבלי לפגוע בזכויות של איש".

 

נווה ציין כי "למפגשים אלה יש חשיבות להעשרת השיח המשפטי ולחשיפת השרה לעולם הפרקטי של מקצוע עריכת הדין כמו גם ללמידה מכלי ראשון על הצרכים והדגשים שמעסיקים את ציבור עורכי בחיי היומיום".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x