$
רכב

מכרז הליסינג של הכנסת יכלול רכבי מנהלים וג'יפים

לפי מסמכי המכרז חברת הליסינג שתיבחר תידרש להציע מעל לעשרה סוגי רכבים. המכרז יוצא בתזמון בעייתי - בעיצומם של דיונים בכנסת על שווי השימוש למחזיקי רכב צמוד

תומר הדר 14:5325.07.18

מכרז הליסינג החדש של כנסת ישראל יכלול יותר מעשרה סוגי רכבים. כך עולה ממסמכי המכרז המיועד לשמש את עובדי הכנסת וגם את חברי הכנסת. הסטנדרט הנקבע במכרז זה משמש גם כסטנדרט לפיו נבחרות מכוניות עבור חברי הכנסת.

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט" מדובר במכרז היוצא לאור בתקופה בעייתית, וזו בלשון המעטה: מכרז הליסינג החדש שקובע אילו מכוניות יקבלו גורמים בכירים בכנסת יוצא בעיצומם של דיונים המתקיימים בכנסת בנושא גובה שווי השימוש למחזיקי רכב צמוד.

 

על פי מסמכי המכרז ייקבעו מספר קטגוריות ומספר סוגי רכבים. בקבוצת הרכבים הראשונה - רכבים שעליהם אין כלל מגבלת נסועה - יצטרך הזוכה להציע חמישה סוגי רכבים: רכבי מנהלים במחיר של 165 אלף שקל עד 176 אלף שקלים, רכבי מנהלים במחיר של עד 195 אלף שקל, רכבי כביש שטח במחיר של 175 עד 185 אלף שקל, רכב מנהלים היברידי במחיר 175 עד 185 אלף שקל וגם רכבים בעלי לפחות שבעה מקומות ישיבה למשפחות ברוכות ילדים - במחיר 150 עד 185 אלף שקל.

 

 

מגרש ליסינג מגרש ליסינג צילום: עמית שעל

 

בקבוצת הרכבים השנייה מוטלת על עובדי הכנסת מגבלה - 35 אלף קילומטרים בשנה, בערך פי שניים מממוצע הנסועה של רכב פרטי רגיל בישראל. כאן קיימת חלוקה לשישה סוגי רכבים פשוטים יותר: מכוניות מיני קטנות, מכוניות סופר מיני, רכב משפחתי, רכבי כביש שטח, היברידיות ורכבים למשפחות ברוכות ילדים.

  

לצד אלה מופיעה קבוצה נוספת - של רכבי איגום, כלומר רכבים המשמשים מספר גדול של עובדים במשותף, מדגמים מסחריים בעיקר.

 

המכרז עצמו קובע שורה מרשימה של דרישות ומגבלות שיחולו על ספקית הליסינג. לדוגמה, חברי כנסת יכולים לתת את הרכב לקרובים וגם ליועצים, לעובדי הכנסת, עובדי משמר הכנסת וקרוביהם. הרכב יוכל לנסוע במדינות זרות וחברת הליסינג הזוכה תקצה מנהל צי מיוחד רק עבור צי הכנסת, המונה לפי הערכות כ-150 מכוניות.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x