$
דעות

החוק שחושף את פרצופן האמיתי של מפלגות הקואליציה

מחר צפויה לעלות להצבעה חוזרת הצעת חוק שמונעת מהומוסקסואלים לגשת להליך פונדקאות. ההצבעה שסוגרת את הגולל על הומואים לעשות ילדים בארץ, חושפת את פרצופן האמיתי של המפלגות החילוניות שמנסות להלך בין הטיפות

עמרי מילמן 22:2908.07.18

מחר צפויה לעלות להצבעה חוזרת בוועדת הבריאות הצעת חוק הפונדקאות. החוק שנוסח על ידי הממשלה הנוכחית ואומר בפה מלא שהומוסקסואלים שווים פחות מסטרייטים. החוק החדש החל להתגלגל לאחר שהוגשו עתירות נגד הממשלה שמונעת מהומואים לגשת להליך פונדקאות, אז השתמשה הממשלה בתרגיל הישן והודיעה כי הנושא נמצא בהליך הסדרה ולכן אין זה נכון לעסוק בו בבג"ץ. בפועל החוק לא נגע בשום צורה בחד מיניים. פרקליטות המדינה שיקרה עבור לקוחותיה - נתניהו, כחלון, ליצמן וחיים כץ.

 

הצעת החוק אושרה להצבעה בקריאה שנייה ושלישית לפני כשבועיים. אולם בעקבות רביזיה שהוגשה על ידי חברי כנסת מהאופוזיציה היא צפויה לעלות להצבעה חוזרת מחר בוועדת הבריאות ולאחר מכן, אם לוח הזמנים הצפוף של ההצבעות במליאה יאפשר זאת, לעבור את אישור המליאה ולהכנס לספר החוקים.

 

 

 

ההצבעה שסוגרת את הגולל לזוגות הומואים לעשות ילדים בארץ, חושפת את פרצופן האמיתי של המפלגות החילוניות שמנסות להלך בין הטיפות. מהמפלגות החרדיות והבית היהודי, שנסחפות אחרי הקיצוניים שבהן באופן הרסני אין בכלל מה לצפות. אולם גם מפלגת הליכוד תמכה בהצעת החוק, זאת למרות מיליוני השקלים שעושה דברו של נתניהו, שר התיירות לוין, שופך על פרסום מצעד הגאווה שמציג את ישראל כמעוז הליברליות העולמי ותמונות הסלפי שמירי רגב נהגה להעלות ממצעדי הגאווה. הם בחרו צד, נתניהו מעדיף ללכת עם ליצמן, שמבטיח לו קואליציה ועוד כמה שנים על הכסא, מאשר ללכת עם מה שהוא מאמין, לפחות כלפי חוץ.

 

הורים הומוסקסואליים (ארכיון) הורים הומוסקסואליים (ארכיון) צילום: שאטרסטוק

 

ואילו מפלגת כולנו, שמנסה למתג את עצמה כליברלית, כזו שמאמינה בשוויון, חשפה את ערוותה. העיקר לשמור על הקואלציה, הערכים יחכו לבחירות הבאות. אותה מפלגת כולנו שבשנים האחרונות ידעה לשמן את החרדים טוב מאד כשהיתה צריכה. אמנם ח"כ מירב בן ארי נמנעה בהצבעה, אבל זה התאפשר רק כשהיה ברור שיש רוב לקואליציה.

 

אולם מי שהעביר את אותה חקיקה מפלה היה ח"כ אחר ממפלגת כולנו, יו"ר הוועדה אלי אלאלוף, והח"כית טלי פלוסקוב, תמכה בה. בשורה התחתונה ברגע המבחן האמיתי, זה שמונע מגברים הומואים שידם אינה משגת לעשות את תהליך הפונדקאות היקר והמורכב בארה"ב, וזה שאומר בצורה שלא משתמעת לשתי פנים שהומואים אינם שווי זכויות במדינת ישראל, מפלגת כולנו בחרה בכסא, בקואליציה ולא בערכים שבעזרתם היא מנסה לגרוף כמה קולות ממפלגת הליכוד.

 

כאשר חוקים כל כך קשים נחקקים במליאת הכנסת, גם מי שימנע או יתקזז עם חברי כנסת אחרים, הוא שותף פעיל ברמיסת זכויות להט"ב, ובראשם כחלון, שנותן לזה יד בזמן שהוא מספר על כמה חשוב לו לקדם את השוויון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x