$
משפט

מרים פיירברג ומהנדס העיר נתניה לשעבר פול ויטל נחקרו שוב בלהב 433

לאחר שבמרץ 2017 הודיעה המשטרה כי התגבשה תשתית ראייתית נגד פיירברג בביצוע עבירות שוחד ומרמה, התיק שב אל המשטרה לצורך ביצוע השלמות חקירה לפני שתתקבל ההחלטה האם להגיש כתב אישום או לא

נעמי צורף ותומר גנון 20:1301.07.18

ראשת העיר נתניה מרים פיירברג ומהנדס העיר לשעבר פול ויטל נחקרו היום (א') ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) במסגרת השלמות חקירה בפרשת השחיתות בנתניה. החקירה מתנהלת מזה כשנתיים בלהב 433.

 

 

 

בחודש מרץ 2017 הועבר התיק אל המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה והמשטרה הודיעה כי התגבשה תשתית ראייתית נגד פיירברג בביצוע עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים. כמו כן, התגבשה תשתית ראייתית לביצוע עבירות שוחד על ידי עו״ד אברהם גוגיג, קבלנים ועסקני נדל״ן נוספים וכן הפרת אמונים על ידי מהנדס העיר לשעבר ויטל. כמו כן, המליצה המשטרה להעמיד לדין את בעלה לשעבר אליהו פיירברג בעבירות של ניסיון קבלת שוחד ואת בנה צפריר על ביצוע עבירות שוחד.

 

כעת, נראה כי התיק שב אל המשטרה לצורך ביצוע השלמות חקירה לפני שתתקבל ההחלטה האם להגיש כתב אישום או לא.

 

לפי התשתית הראייתית שגובשה, מרים פיירברג ובני משפחתה חברו באמצעות עו"ד אברהם גוגיג, ליזמים שונים בעלי אינטרסים בנתניה, בין אם במישרין, בין אם בעקיפין ואם בדרך של נאמנות לשם הסתרת זהותם, וקיבלו מהקבלנים והיזמים, בין היתר, את הזכות לרכוש חלק בפרויקטים שונים בשותפות, בעלויות פחותות משמעותית, עלויות אשר לימים הניבו לראשת העירייה זכות לדירה במחיר מופחת, כאשר הדבר משקף, במקרים מסוימים, הטבה של מאות אלפי שקלים.

 

משמעות אפשרות רכישת הזכויות בשלב היזמי, בטרם שינתה הקרקע את ייעודה למגורים, ואשר לא היתה פתוחה בפני הציבור הרחב, אלא ניתנה לראש העירייה בכובעה כראשת העירייה, טמנה בחובה השבחת הנכס וערכו הכלכלי בעתיד, מה שמעיד על הטבה בשווי של עשרות מיליוני שקלים.

 

מרים פיירברג, ראש עיריית נתניה (ארכיון) מרים פיירברג, ראש עיריית נתניה (ארכיון) צילום: עמית שעל

 

שינוי הייעוד בקרקעות המדוברות, ע"י הגופים עירוניים האמונים על כך, הכפופים וסרים למרותה של ראשת העיר, מעידים על תשתית לפעילות מבוססת שוחד, באופן שבו בתמורה להעמדת הזכות לרכישת חלק בקרקע/ דירה לראשת העיר ושאר החשודים, פעלה ראש העיר לקידום הליכי התכנון והבנייה של הפרויקטים השונים בעירית נתניה ובחברה לפיתוח ותשתיות (חל״ת), עליה היא אמונה במסגרת תפקידה.

 

"במהלך החקירה התגבשה תמונה של מארג פעילות פלילית נרחבת של ראשת העיר ומי מבני ביתה, במספר אירועים, ביחס למספר פרויקטים ובאופן שיטתי ומובנה המציג מערכות יחסים שוחדיות בינם לבין גורמים שונים", נכתב בהודעת המשטרה. "שיטה זו כללה רכישה של חלק במגרש בשותפות עם היזמים, הסתתרות מאחורי ״נאמנות״ באופן שזהותה/ם מוסתרת מעיני הציבור ושמה/שמם אינו מופיע במרשמים הפתוחים לעיון הציבור. כל אלה תוך הימנעות מכוונת מדיווח רשמי לבעלי האינטרסים במגרשי הנדל״ן השונים בעיר, בה בעת שראשת העיר המשיכה לדון בוועדות התכנון העוסקות, בין היתר, בסוגיות הנוגעות לעתידן של הקרקעות בהן מצויים נכסיה".

 

לטענת המשטרה, בני משפחתה של ראשת העירייה יצרו אף הם מעטפת תמיכה לפעילות השוחדית ולקחו בה חלק פעיל. ביחס לבנה, עו"ד צפריר פיירברג, עלו חשדות לפיהם בכובעו כעו"ד קיבל פרויקטים שונים, מיליוני שקלים כ"תמורה לכאורה", שסופקה על ידו לגורמים שלישיים, כשבפועל לא נתן להם שום ייצוג. בהקשרו של הגרוש, אליהו פיירברג, עלה כי הוא מקבל כספי שוחד בתמורה לפעילותו להביא לשינוי יעוד בפרויקט בנייה אחד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x