$
רכב

150 בני אדם נהרגו בתאונות מתחילת השנה; כץ: "בגלל הירידה אור ירוק בהלם ובאלם"

במחצית הראשונה של 2017 נהרגו בכבישים 193 איש. לדברי שר התחבורה, בעקבות הירידה במספר ההרוגים "לכל עסקני תאונות הדרכים אין את מי לתקוף"; אור ירוק לכץ: "שמחים שהתעוררת אחרי תשע שנות כישלון "

תומר הדר 18:5701.07.18
על פי נתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, במחצית הראשונה של השנה נהרגו בכבישי ישראל 150 בני אדם, לעומת 193 הרוגים באותה תקופה אשתקד.

 

בתגובה כתב היום (א') שר התחבורה ישראל כץ בעמוד הפייסבוק שלו כי "אור ירוק וכל עסקני תאונות הדרכים בהלם ובאלם. קולם נדם, אין הון פוליטי ואין את מי לתקוף. המלאכה עדיין רבה אך את הצביעות יש לחשוף".

 

 

 

 

יצוין כי למרות התפארותו של כץ בנתונים - תקופת כהונתו הנוכחית נחשבת לאחת הקשות ביותר בכל הקשור בתאונות, בין היתר לנוכח העובדה שחל זינוק במספר המכוניות הנוסעות בכבישי הארץ. כך, לפי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה נהרגו אשתקד 321 ישראלים בכבישי הארץ. בשנת 2016 נהרגו 335 וב-2015 נהרגו 322 ישראלים - לעומת 279 הרוגים בתאונות ב-2014.

 

 

תאונת דרכים (ארכיון) תאונת דרכים (ארכיון) צילום: אלעד גרשגורן

 

אור ירוק לא נשארה חייבה, ומיהרה להעלות לפייסבוק פוסט שתקף את שר התחבורה בחריפות. לפי עמוד הפייסבוק של אור ירוק: "כבוד השר לבטיחות בדרכים בוקר טוב! שמחים שהתעוררת אחרי תשע שנות כישלון מהדהד ואלפי הרוגים במשמרת שלך. ל-150 המשפחות שנוספו למעגל השכול מתחילת השנה וכעת מתמקדות באבלם, זה כבר לא יעזור. השמחה והציניות שלך לא במקום. אנחנו באור ירוק נמשיך לפעול, להדריך ולהילחם יום יום כדי להציל חיים. במעשים ולא בדיבורים!״

 

בתגובה לדברים מסרה אור ירוק: "פתיחת השמפניות של השר לבטיחות בדרכים והגופים הכפופים אליו כמוה כסכין בליבן של המשפחות השכולות. לפני זמן קצר מת מפצעיו נער בן 15 בפרדס חנה, איך השר האחראי יכול לפעול בציניות כזו?"

בטל שלח
    לכל התגובות
    x