$
משפט

בית המשפט ברומניה זיכה מנהל לשעבר בשפיר מבנים מעבירה של מתן שוחד לפקיד ציבור מקומי

אברהם מורגנשטרן עמד בלב חקירה של מנהל השחיתות ברומניה בחשד שהעביר כספי שוחד לראש עיר ולאחיו, בתמורה לקידום זכייתה של שפיר רומניה במכרז. האירועים שמוזכרים בכתב האישום ברומניה, עומדים גם בלב חקירה פלילית שמנהלת משטרת ישראל נגד בכירים בשפיר

תומר גנון 12:1101.07.18

בית המשפט ברומניה זיכה בסוף השבוע את אברהם מורגנשטרן, מנהל לשעבר בשפיר מבנים רומניה, מעבירה של מתן שוחד לפקיד ציבור מקומי. כך דיווחה היום החברה לבורסה.

 

כפי שדווח ב"כלכליסט" בנובמבר 2014, מורגנשטרן עמד בלב חקירה של מנהל השחיתות ברומניה בחשד שהעביר כספי שוחד לראש העיר קוסטנצה לשעבר ולאחיו, בתמורה לקידום זכייתה של שפיר רומניה במכרז.

 

אברהם מורגנשטרן אברהם מורגנשטרן

 

 

האירועים שמוזכרים בכתב האישום ברומניה, עומדים גם בלב חקירה פלילית שמנהלת מאז חודש פברואר משטרת ישראל נגד בכירים בשפיר, ובהם בעלי השליטה האחים שפירא, בחשד למתן שוחד לעובדי ציבור זרים.

 

לא ידוע בשלב זה כיצד ישפיע הזיכוי ברומניה, שעל פי הודעות החברה עדיין כפוף לערעור ברומניה, על החקירה בישראל.

 

במרכז החקירה בארץ עומד סכום של 175 אלף יורו שעבר בסוף שנת 2011 מחשבונות של חברת הבת של שפיר SRL לחשבונות בנק שפתחו בבנק דיסקונט בישראל ראש העיר קונסנצה, שטפן ראדו מאזארה, ואחיו חבר הפרלמנט הרומני, אלכסנדרו מאזארה.

 

על פי החשד של המשטרה, כספים אלו, שהוגדרו בחוזה בין SLR לעובדי הציבור הרומנים כ"דמי הצלחה", היו בעצם כספי שוחד ששולמו כדי להניע את ראש העיר מאזארה לקדם את זכייתה של שפיר במכרז להקמה וניהול של פרויקט דיור לצעירים ומעוטי יכולת בהיקף של 10 מיליון יורו בעיר קונסטנצה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x