$
משפט

השופטת לבעלים של יוטרייד: "תראה לי מה יש לך בכיסים"

פושט הרגל אביב טלמור שלף 'רשימת מכולת' שהוכיחה כי אינו פועל להחזרת חובות, והשופטת שלחה אותו ל־14 יום מאסר

ענת רואה 14:1525.06.18

את מה שהתרחש ביום רביעי שעבר באולמה של שופטת המחוזי איריס לושי עבודי, סביר להניח שגם היא לא היתה יכולה לדמיין. באמצע דיון בתיק פשיטת הרגל של אביב טלמור, הבעלים של חברת יוטרייד, הורתה השופטת לכל מי שלא קשור לתיק לצאת מהאולם, ואז ציוותה על טלמור: "כל מה שיש לך בכיסים אני מבקשת שתניח על השולחן שלי".

 

 

 

טלמור נאלץ לציית להוראה ושלף מכיסו דף נייר ובו רשימה בכתב ידו, שהגדיר אותה כמסמך שכתב לעצמו "כדי למפות את הבעיות שלי". "מה זה כרטיס אשראי, אשל נסיעות וקופה קטנה?" שאלה השופטת בנוגע לכתוב בדף. טלמור הסביר שאשל הוא האוכל שהוא אוכל בחוץ, וקופה קטנה היא כסף למונית: "אשתי יושבת על הקופה חזק, ואני מדי פעם לוקח 50 שקל כדי שאסע באוטובוס".

 

מה זה תשלום למגשר 1,500 שקל? מה זה תשלום לאיטליה 500 יורו, מה זה?", המשיכה לשאול השופטת. טלמור הסביר שאלה תשלומים "לאיזה פרופסור ברומא" שעזר לו בהליך משפטי. "ומה זה רב קו ופינוקים?", דרשה השופטת לדעת. טלמור הסביר: "רב קו זה כדי לא לנסוע באוטו כל הזמן. פינוקים זה לנסוע ולקנות בקבוק ברכבת, לאכול. ביגוד והנעלה: יש לי שתי חולצות".

אביב טלמור אביב טלמור צילום: עמית שעל

 

 

השופטת לא הבינה מה פירושם של עוד כמה מהפריטים ברשימה: "צימר פעם בחודש לכל המשפחה כפול שניים-שלושה לילות. זו ממש בעיה גדולה, איזו בעיה זו?". טלמור הסביר שבביקורים אצל המשפחה המורחבת הוא לא מצטרף כי אין איפה לישון: "חשבתי שאם ניקח צימר אז זה יהיה נחמד". "גלקסי 8 ,מה זה?", המשיכה השופטת להקריא מהרשימה, וטלמור ענה: "טלפון, היום יש לי 4 או 5 .הוא שבור, הייתי שמח לקנות". "מה זה אוטו, חניה, דלק וביטוח מנהלים?" והתשובה: "אם אגיע למשרת ניהול, הייתי שמח שיהיה לי אוטו משלי, זה אחד החלומות שלי“. ”ומה זה חידוש ביטוח רכב חובה?“, המשיכה השופטת. ”שילמתי את הביטוח עם הכרטיס אשראי בתשלומים. זה היה לפני שבוע-שבועיים“, השיב.

 

”מה זה נגר שיפוצניק דק עבודות בבית?", שאלה. והוא השיב: ”יש לנו בבית מלא שיפוצים שצריך לעשות. אשתי חולמת לעשות כמה תיקונים".

 

חובות ביותר מ-2 מיליון שקל

 

לאחר סיום החקירה טענה נציגת הכנ“ר שטלמור ”לא הפנים את ההליך בזה שהוא צריך לשתף פעולה, וכל התנהלות שלו מראה שהוא חושב רק על הצרכים האישיים שלו. הוא חושב על מאמן כושר, על לפטופ לבנו, על צימר בצפון, שיפוץ לבית בסכומים משמעותיים, אבל הוא לא מפנים שהוא צריך להחזיר את החובות לנושים שנאמדים ביותר מ-2 מיליון שקל“.

 

השופטת הורתה לשלוח אותו למאסר בן 14 יום. 

 

יוטרייד היא חברת השקעות שפעלה בזירת המסחר הרובוטי, והיא נחשדת בהונאת משקיעים. טלמור מצוי בהליכי פשיטת רגל מאז ינואר. המנהל המיוחד שמונה לנכסיו הוא עו"ד אלעד עפארי, ממשרד כהן, וילצ'יק ושות'.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x