שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

כתב אישום נגד שרה נתניהו: "פעלה להשיג במרמה ארוחות במאות אלפי שקלים"

תשעה חודשים לאחר שהיועץ המשפטי מנדלבליט הודיע לה על העמדתה לדין בכפוף לשימוע, הגישה הפרקליטות כתב אישום נגד רעיית ראש הממשלה בפרשת הארוחות. במוקד כתב האישום: נתניהו הזמינה ארוחות בסכום של 350 אלף שקלים על אף שהועסקה מבשלת במעון

תומר גנון 13:5621.06.18
פרשת המעונות: הפרקליטות הגישה היום (ה') כתב אישום נגד רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, ונגד סמנכ"ל מבצעים ונכסים במשרד ראש הממשלה, מר עזרא סיידוף, בגין עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ומרמה והפרת אמונים, ולגבי מר סיידוף גם עבירות זיוף בידי עובד ציבור, שנעשו בקשר למימון הוצאות פרטיות במעונות ראש הממשלה. 

 

 

 

על פי הודעת הפרקליטות, לאחר בחינת מכלול חומר הראיות ושקילת כל נסיבות העניין, החליט היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, לאמץ את המלצת פרקליטות מחוז ירושלים (פלילי) ואת המלצת פרקליט המדינה, שי ניצן, לדחות את טענות באי כוחם של נתניהו וסיידוף שעלו בשימוע, ולהעמידה לדין בגין המעשים והעבירות המיוחסים לה. 

שרה נתניהו שרה נתניהו צילום: Kobi Gideon

 

 

על פי כתב האישום, נתניהו פעלה ביחד עם סיידוף להשיג במרמה את מימון המשרד להזמנת מאות ארוחות ממסעדות, בשווי כולל של למעלה מ-350 אלף שקל תוך עקיפה מכוונת של הנהלים שאסרו להזמין ארוחות מוכנות במקביל להעסקת מבשלת במעון. זאת עשו באמצעות הצגת מצג שווא כלפי המשרד כאילו במעון לא מועסקת מבשלת, למרות שבפועל לאורך כל התקופה הועסקו במעון מבשלות.

 

לסיידוף מיוחסים עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים וזיוף בידי עובד ציבור, בקשר להעסקת שפים לאירוחים פרטיים, והעסקת מלצרים במעון הרשמי של רוה"מ, במסגרתן פעל לכך שיזויפו דוחות נוכחות וחשבוניות על מנת שיאושרו לתשלום על ידי משרד רוה"מ.

 

 

 

עזרא סיידוף, סמנכ"ל נכסים ומבצעים במשרד ראש הממשלה עזרא סיידוף, סמנכ"ל נכסים ומבצעים במשרד ראש הממשלה צילום: זום 77

 

כמו כן, בקשר לפרשת החשמלאי, מיוחסות למר סיידוף עבירות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות וזיוף בידי עובד ציבור, שבוצעו על ידו על מנת לעקוף את החלטת הגורמים המוסמכים במשרד ראש הממשלה, שאסרה להיקשר עם חשמלאי מסוים לביצוע תיקונים במעון הפרטי של רה"מ. לפי כתב האישום, במסגרת פרשה זו, היטה סיידוף את הליכי המכרז וכן פעל במרמה לאישור תשלום על סמך פירוט כוזב של תאריכים ועבודות אותן ביצע כביכול החשמלאי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x