$
משפט

ראש ועדת התעבורה בלשכת עוה"ד: "כדאי לכל מי שיש לו קנס על מהירות לבקש להישפט"

בדיון בוועדת הכלכלה המליץ עו"ד יוסי יעקבי לכל מי שיש לו קנס להגיש בקשה להישפט, מאחר שעוד שלושה חודשים הוא לא יוכל לעשות זאת אם המשטרה תחליט שהדו"חות תקפים

תומר הדר 12:2818.06.18

מצלמות המהירות מושבתות - ולמשטרת ישראל עדיין אין תשובות ברורות לוועדת הכלכלה בנושא אמינותן.

 

 

 

בשבוע שעבר הורתה הפרקליטות למשטרת ישראל לחדול מיידית מהנפקת דוחות מהירות באמצעות מערך מצלמות האכיפה האלקטרוני א3 הפרוש ברחבי הארץ, זאת על אי עמידה של המצלמות בתקנים המוכיחים את אמינותן. מאז נדרשו נציגי המשטרה להסביר בוועדת הכלכלה כיצד תוכיח המשטרה את אמינות המצלמות, אך עד כה ללא הועיל.

 

בדיון שנערך היום (ב') בוועדת הכלכלה אמרה נצ"מ  שרית פיליפסון, , ראש מחלקת תביעות תעבורה באגף התנועה במשטרה: "בימים אלה מתבצעות בדיקות ויצאו הנחיות. לגבי מי שטרם שילם דו"חות קנס טרם חלף מועד התשלום – מועד התשלום הוארך עד ה-2 בספטמבר. לגבי דיונים המתנהלים בבתי משפט לתעבורה ביקשנו לדחות דיונים עד אחרי פגרת בתי המשפט. באשר לעתיד אנחנו יודעים למי ניתנה הנבואה".

 

מצלמת מהירות בדרך בגין בירושלים (ארכיון)
מצלמת מהירות בדרך בגין בירושלים (ארכיון) צילום:אלכס קולומויסקי

 

ראש ועדת התעבורה בלשכת עורכי הדין, עו"ד יוסי יעקבי, התייחס הציע לכל מי שיש לו קנס להגיש בקשה להישפט, מאחר ובעוד שלושה חודשים הוא לא יוכל לעשות זאת אם המשטרה תחליט שהדו"חות תקפים. נצ"מ פיליפסון אמרה בתגובה: "אני מציעה לבדוק את החוק עצמו ולא את הפרשנות של עו"ד יעקבי לחוק". יו"ר הוועדה איתן כבל אמר כי לא ראוי להעמיד אזרחים במצב לא נעים, ודרש תשובות יותר ברורות מהמשטרה בעניין זה עד מחר.

 

יצוין כי קנסות על עבירות מהירות שתועדו על ידי המצלמות ושולמו נחשבות "אבודות", אך אלה שטרם שולמו מהוות בימים אלה כר פורה לתעסוקה לעורכי דין שעוסקים בענייני תעבורה. להערכת גורמים בתחום, במהלך השבועות הקרובים צפויים אלפי נהגים שנקנסו להגיש בקשות למשפט עד ספטמבר הקרוב. הדבר עלול לייצר "פקק" בבתי המשפט לתעבורה ואף לגרום לדחיית דיונים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x