שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

נתניהו מסר עדות פתוחה בפרשת הצוללות וכלי השייט

הפרשה כוללת מספר פרשיות שבמרכזן חשד למעורבות פסולה של גורמים פרטיים בתחום הרכש הביטחוני. בין החשודים בפרשה, עו"ד דוד שמרון ועו"ד יצחק מולכו, מקורביו של נתניהו. לשכת רה"מ: "נתניהו מברך על ההזדמנות שניתנה לו להבהיר את התמונה בשלמותה "

תומר גנון 16:5812.06.18

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מסר היום (ג') עדות פתוחה בפרשת הצוללות וכלי השיט (3000). חוקרים מהיחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (היאל"כ) שחוקרת את הפרשה, הגיעו למעונו הרשמי של נתניהו בירושלים כדי לגבות את העדות.

 

 

 

הפרשה כוללת מספר פרשיות שבמרכזן חשד למעורבות פסולה של גורמים פרטיים בתחום הרכש הביטחוני. בין החשודים בפרשה נמצאים בין היתר עו"ד דוד שמרון ועו"ד יצחק מולכו, מקורביו של ראש הממשלה, שחשודים בקידום האינטרסים העסקיים שלהם תוך ניצול קרבתם לנתניהו.

 

חשוד נוסף הוא מנהל לשכת ראש הממשלה לשעבר, דוד שרן. על פי החשד, שרן הדליף במסגרת תפקידו לנציג טיסנקרופ הגרמנית, עד המדינה מיקי גנור, מידע על מכרזים בתחום הרכש הביטחוני, וכן מה היו יחסי הכוחות והצבעות השרים בקבינט המדיני-הביטחוני שקשורת אליהם. המידע הודלף על פי החשד בתמורה לשוחד של עשרות אלפי שקלים. 

 

צוללת תנין במספנת טיסנקרופ, גרמניה צוללת תנין במספנת טיסנקרופ, גרמניה צילום: intercepts.defensenews

 

מטעמו של ראש הממשלה נתניהו נמסר: "נתניהו מסר עדות פתוחה בתיק 3000. הוא פרט בהרחבה את מכלול השיקולים המקצועיים שהנחו אותו בקבלת ההחלטות בנושא הצוללות וכלי השייט וחשיבותם לביטחון המדינה. ראש הממשלה מברך על ההזדמנות שניתנה לו להבהיר את התמונה בשלמותה ולשים קץ אחת ולתמיד לטענות השווא שהושמעו נגדו על ידי פוליטיקאים ואחרים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x