שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
משפט

עו"ד עמית לדרמן מונה כמפרק רשת הרמוניה לבית

הרשת הסכימה למינוי מפרק זמני. השופטת עירית וינברג נוטוביץ מינתה את לדרמן מיוזמתה, בניגוד להמלצות הכונס הרשמי

ענת רואה 17:5906.06.18

עו"ד עמית לדרמן (שותפו לשעבר של עו"ד שלמה נס) מונה כמפרק הזמני של רשת האביזרים לבית הרמוניה לבית - כך הורתה לפני זמן קצר שופטת בית המשפט המחוזי מרכז, עירית וינברג נוטוביץ.

 

 

כפי שנחשף בכלכליסט, כ-100 עובדי הרשת פנו בתחילת השבוע בבקשה לפירוק וטענו כי בעלי הרשת, מירן מלכה, כינס כמה מהם בימים האחרונים ובישר להם שהרשת נמצאת במצב קשה ביותר והיא לא תוכל לשלם להם את משכורת חודש מאי שאמורה להיות משולמת בעוד מספר ימים. הרשת עצמה, המיוצגת בידי עו"ד שולי גולדבלט, לא התנגדה לבקשת הפירוק ולמינוי מפרק זמני.

 

עו"ד עמית לדרמן עו"ד עמית לדרמן צילום: עמית שעל

 

 

המינוי של עו"ד לדרמן נעשה מיוזמת השופטת, לאחר שעובדי החברה המיוצגים בידי עו"ד ליזה חדש ביקשו למנות את עו"ד אורן הראל כמפרק זמני.

 

הכונס הרשמי התבקש להביע את דעתו, ובעמדתו נכתב כי הכנ"ר לא מתנגד למינויו של הראל. בעמדה נכתב עוד כי ככל שבית המשפט הנכבד יסבור שיש למנות בעל תפקיד ניטרלי, הכנ"ר יציע לו 3 שמות לבחירתו.

הרמוניה לבית הרמוניה לבית צילום: יובל חן

 

 

בפועל כתבה השופטת וינברג נוטוביץ בהחלטתה כי מבלי להטיל דופי בבעל התפקיד המוצע, היא סבורה שיש מקום למנות בעל תפקיד ניטרלי והורתה על מינויו של לדרמן מבלי לבקש מהכונס הרשמי להציע את שלושת השמות שלו.

 

המצב שנוצר הוא כי בכל תיק מתמנים בעלי תפקיד לפי נורמות אחרות ואין כלל אחד עקבי שתקף לכל המקרים או אפילו לרובם. כך למשל, עו"ד לדרמן קיבל בשבוע שעבר תיק נוסף, של חברת א.ר.ד אביב אחזקות העוסקת בהפעלת מכונות מזון שנקלעה לחובות. החברה ביקשה באמצעות משרד ליפא מאיר למנות לה שני נאמנים, את שירלי יפרח מהמשרד ואת עו"ד לדרמן.

 

הבקשה נותבה לנשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין. אורנשטיין לא הסכים למנות את עו"ד יפרח ממשרד ליפא מאיר שייצג את החברה בהקפאת הליכים, אך הוא כן מינה כבעל תפקיד את עו"ד לדרמן, למרות שמינויו התבקש על ידי החברה. יחד עמו מינה אורנשטיין את עו"ד אלונה בומגרטן ממשרד נשיץ ברנדס, מיוזמתו ומבלי ששמה הוצע על ידי הכנ"ר.

 

בהרמוניה לבית, כאמור, מינויו של עו"ד הראל התבקש ע"י העובדים, וכאן כן הוחלט שנדרש בעל תפקיד ניטרלי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x