$
משפט

המשנה לפרקליט המדינה: "אם יהיו בחירות נפעל שפרטי חקירות נבחרי הציבור יפורסמו לפני כן"

שלמה למברגר אמר בוועדת השקיפות של הכנסת, כי "הכרחי שהציבור ידע מעט בשלבים ראשוניים של החקירה - ככל שההליך מתקדם - הציבור יודע יותר, וכך ראוי"

צבי זרחיה 16:1305.06.18

"אם יהיו בחירות - יעשה מאמץ עילאי שהציבור יכיר את פרטי החקירות של נבחרי הציבור לפני הבחירות". כך אמר היום (ג') המשנה לפרקליט המדינה שלמה למברגר בוועדת השקיפות של הכנסת. זאת לאור העובדה שמתנהלות חקירות בענייניהם של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הפנים אריה דרעי ושר העבודה והרווחה חיים כץ.

 

 

 

יו"ר הוועדה, ח"כ סתיו שפיר (המחנה הציוני), אמרה כי "הציבור נמצא באפלה - לא יודע מתי יקבל מידע ואיך יקבל מידע ולא יודע מתי ידווח, מי ידווח לו ומה רמת האמינות של הפרטים אותם הוא שומע - זאת בעוד שהדלפות, פרטי מידע חצויים ושמועות עולים חדשות לבקרים בכלי התקשורת - זה מצב לא תקין ואנחנו יכולים לתקן אותו באמצעות יצירת נהלים ברורים לדיווח ושקיפות בתחומים הללו".

 

שלמה למברגר, המשנה לפרקליט המדינה שלמה למברגר, המשנה לפרקליט המדינה צילום: יאיר שגיא

 

למברגר השיב: "הקצב שבו מתנהל ההליך הפלילי הוא קצב אחר מזה שהציבור היה רוצה. הכרחי שהציבור ידע מעט בשלבים ראשוניים של החקירה - ככל שההליך מתקדם - הציבור יודע יותר וכך ראוי".

 

עוד אמר כי "מצב הדיווח לציבור על חקירות נבחרי ציבור הפך גרוע בעקבות חוק ההמלצות. רוב התיקים מטופלים תוך שנה. אין הנחיות ספציפיות המדברות על תיקים הקשורים לבכירים בשירות הציבורי ונבחרי ציבור. כאשר מדובר בנבחרי ציבור צריך לזרז את החקירה ככל הניתן".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x