$
משפט

פרשת המסרונים: עו"ד שחם שביט יינזף - וישוב לתפקידו בעוד תשעה חודשים

היועץ המשפטי של מחלקת החקירות ברשות ניירות ערך ישוב מחר לעבודה משפטית כעו"ד ברשות בעקבות הסדר טיעון עם נציבות שירות המדינה. הוא יקבל נזיפה חמורה ויורד בדרגה אחת למשך שנה אחת

תומר גנון ומשה גורלי 12:1205.06.18

פרשת המסרונים: היועץ המשפטי של מחלקת החקירות ברשות ני"ע, עו"ד ערן שחם שביט, ישוב מחר לעבודה משפטית כעו"ד ברשות בעקבות הסדר טיעון עם נציבות שירות המדינה. במסגרת ההסדר נקבע כי עו"ד שחם-שביט יקבל נזיפה חמורה ויורד בדרגה אחת למשך שנה אחת.

 

 

 

במקביל יכול עו"ד שחם-שביט לשוב מיידית לעבודה משפטית ברשות ני"ע, וישמש במשך 9 חודשים כעורך דין במחלקת החקירות של הרשות. בתום התקופה יוכל עו"ד שחם שביט לשוב לתפקידו הקודם כיועץ המשפטי של מחלקת החקירות ברשות ולייצג את הרשות בערכאות משפטיות.

 

השופטת רונית פוזננסקי וערן שחם שביט השופטת רונית פוזננסקי וערן שחם שביט צילומים: אתר בתי המשפט, עמית שעל

 

 

עוד סוכם בין הצדדים, כי ניתן יהיה לשקול הקלה נוספת עם עו"ד שחם שביט, במקרה שיבקש זאת לאחר גזר דינה המשמעתי של השופטת פוזננסקי-כץ. במסגרת ההסדר, נוסחה תובענה משמעתית מוסכמת, בה יודה עו"ד שחם שביט בפני בית הדין למשמעת של נציבות שרות המדינה.

 

בא כוחו של עו"ד שחם שביט, עו"ד עודד סבוראי, ניהל בשבועות האחרונים מגעים להסדר טיעון מול הממונה על המשמעת בנציבות שירות המדינה, עו"ד גיא דוד. היום הבשילו המגעים ונחתם הסדר טיעון בין הצדדים.

 

עו"ד עודד סבוראי מסר: "חומרי החקירה, לרבות תכתובות הווטסאפ המלאות, שכנעו את הנציבות ואת פרקליטות המדינה, כי קיים פער משמעותי בין האופן בו הצטיירו הדברים בתקשורת לבין מה שקרה במציאות. להשקפתנו, בבסיס ההסדר עומדת ההבנה, כי עו"ד שחם שביט הינו עובד מדינה מסור וערכי, שלצד חתירתו לקיים חקירות ביעילות, העניק תשומת לב מיוחדת לזכויות הנחקרים. אני משוכנע שעם חזרתו לעבודה, ישוב עו"ד שחם שביט לממש את שליחותו החשובה והרגישה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x