$
משפט

נאמני דקור הגישו הצעת הסדר נושים ללא החובות האישיים של הבעלים לשעבר יוסי אלקובי

אם הסדר כזה יאושר, המשמעות היא שאלקובי יצטרך להגיע להסדר נפרד מול נושים שמחזיקים בערבויות אישיות שלו

ענת רואה 08:3605.06.18

נאמני רשת מטבחי דקור, עורכי הדין מור נרדיה וליזה חדש, הגישו הצעת הסדר נושים שלא כוללת הפטר לבעלים הקודם של החברה יוסי אלקובי. אם הסדר כזה יאושר, המשמעות היא שאלקובי יצטרך להגיע להסדר נפרד מול נושים שמחזיקים בערבויות אישיות שלו, ואם לא יצליח בכך יהיה חשוף להליכי פשיטת רגל.

 

בהצעת הנאמנים נחשף בין היתר כי בנק מזרחי טפחות מוגדר כנושה רגיל בהיקף 7.4 מיליון שקל. המשמעות היא שהבנק צפוי גם הוא לתספורת, כפי שיקבלו הנושים הרגילים. היקף התספורת לא ידוע, שכן הנאמנים לא התחייבו על מספר, אלא רק הציעו לחלק את הנכסים שיהיו ברשותם.

 

הגדרתו של מזרחי טפחות כנושה רגיל אינה תואמת את המצג שהוצג בהצעת הסדר הנושים שאלקובי הגיש בחודש שעבר. באותה הצעה, שעליה חתום עו"ד עמית פינס ממשרד פישר בכר חן, הוצג הבנק כנושה מובטח שיקבל 100% מהחוב כלפיו מתוך קופת הנושים. הבנק הוא לקוח של עו”ד פינס בתיקים אחרים, ובימים אלה למשל פינס מייצג את מזרחי טפחות בתיק פשיטת הרגל של פישמן.

 

 

יוסי אלקובי. עשוי להיות חשוף להליכי פשיטת רגל יוסי אלקובי. עשוי להיות חשוף להליכי פשיטת רגל צילום: אילן ספירא

 

הליך ההקפאה של דקור נפתח לפני חמישה חודשים כשהחברה טענה כי שווי נכסיה עולה על היקף התחייבויותיה, כך שהנושים היו אמורים להיפרע בשיעור של 100%. עם זאת, עלויות ההליך ומסים שמשולמים עבור מכירת המקרקעין של דקור ושכר טרחת הנאמנים צפויים לצמצם את הקופה. היקף החובות של דקור עדיין לא ידוע, מאחר שהנאמנים עוד לא הכריעו בתביעות החוב.

 

עו"ד ליהי בלומנפלד, המייצגת את אלקובי ביחד עם עו"ד פינס, מסרה: "בהסדר פורט במפורש החוב של בנק מזרחי וצוין במפורש כי מדובר בחוב של החברה שהובטח בבית המגורים וכן שעבודים סחירים נוספים. הבנק מיוצג ודואג לאינטרסים שלו, ההסדר שהצענו לא מיטיב את מצבו".

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x